עמוד הבית / חדשנות / "טופ זרעים" נרכשה ע"י חברת "מיצוי" היפנית

"טופ זרעים" נרכשה ע"י חברת "מיצוי" היפנית

אבי מעוז ויוסי פורטל בשטחי המנגו

אחת מעשר החברות הגדולות בעולם, עם מחזור שנתי של 55 מיליארד דולר * את פעילותה החלה החברה בקרוואן נייד, במושב שרונה, שלמרגלות התבור

 

חברת "טופ זרעים 2010" נרכשה בראשון במאי 2017 ע"י חברת "מיצוי" היפנית (Mitsui&Co) והחל ממועד זה, פועלת החברה תחת השם "טופ סידס אינטרנשיונל" (Top Seeds International).

החברה נרכשה מידי בעליה, קיימא – חברת הסטארט אפ המבטיחה, שנוסדה ע"י עמית אבידב, זוהר בן-נר, דרור מעייני, אלון לרנר ודורון גל. לרנר, אבידב ודרור מעייני הקימו ב־2005 חברה בשם טופסידס, שמפתחת זני ירקות. עמית אבידב נחשב היום לאחד ממטפחי הירקות המובילים בישראל. קיימא הוקמה ב-2007, על ידי אותם מייסדים – אבידב, לרנר ומעייני, אליהם הצטרפו גל ובן נר, מומחים מתחום האנרגיה.

בקיימא השקיע קרן הורייזון, בבעלות המיליארדר הסיני, לי קה שינג, בהשתתפות הבנק העולמי, קרנות הון סיכון נוספות ומשקיעים נוספים, כשמטרתה העיקרית היא לפתור את בעיות הרעב בעולם ובעיות האנרגיה (ביוטק בחקלאות). החברה מתמחה בהגדלת היקף יבול ע"י הכפלות גנום בצמחים ועוד. בין היתר פיתחה החברה עגבניות עתירות ליקופן, המשווקות ברחבי העולם ע"י חברות בנות באיטליה, ספרד ומכסיקו.

טופ זרעים החלה את פעילותה כחברת זרעים דינאמית המתמחה בפיתוח, יצור ושווק זרעים של זני ירקות איכותיים וחדשניים. מאז ביססה החברה שיתופי פעולה ארוכי טווח המשיאים רווח לה וללקוחותיה, תוך מיקוד בפיתוח מוצרים ושרות יוצאי דופן בשווקי המפתח העולמיים.

הרעיון הראשוני היה נושא הכפלת הגנום של הצמח. כשהמייסד עמית אבידב חשב על הרעיון של החברה, של הכפלת גנום, הוא החל לעשות זאת לבדו, בקרוואן נייד בגליל התחתון, במושב שרונה, שלמרגלות התבור. מאז היווסדה ב־2007 הקימה קיימא מעבדות, חממות ומתקנים חקלאיים על אדמות שחכרה בגליל התחתון, בעמק יזרעאל ובעמק בית שאן, יותר מ־3,000 דונם עליהם היא עורכת את הניסויים.

את אחת החלקות הראשונות של החברה, זו שבשרונה, מנהל אלון לרנר, דור שלישי לחקלאי האזור. לדבריו, "אחת המטרות העיקריות שלנו היא לייצר מקומות עבודה איכותיים בגליל, זה דבר מרכזי שעומד לנגד עינינו."

חברת "מיצוי" (Mitsui&Co) הינה חברת אחזקות יפנית, המחויבת להשקעה בצמיחה לטווח ארוך ובקשרים הדוקים עם לקוחות, ספקים ושותפים עסקיים. מיצוי הינה אחת מעשר החברות הגדולות בעולם, עם מחזור שנתי של 55 מיליארד דולר.

החברה מעורבת בעסקים בענף החקלאות ונגזרותיו בפריסה עולמית. טופ זרעים היא הרכישה הראשונה שביצעה מיצוי בתעשיית זרעי הירקות מהלך המהווה צעד משמעותי לבניית נוכחותה בשוק, זאת ע"י הענקת יציבות כלכלית לטופ זרעים, היכולת להעצים את פעילויות המו"פ, היצור והשיווק, אך לא זו בלבד, נוכחותה העולמית של מיצוי בענף החקלאות תוסיף לעוצמה שבנתה טופ זרעים לאורך השנים ותאפשר הרחבת שיתופי פעולה עם חברות זרעים נוספות. 

יאן לונה, מנכ"ל  טופ סידס אינטרנשיונל, מסר כי: "אנו גאים בצמיחה שהשגנו עד עתה ובדרך שקידמנו את החברה. כעת, הזמן להציב יעדים חדשים לעתיד, שם נוכל להוות הזדמנות חדשה ומרתקת בשוק זרעי הירקות הצומח. 

"הצוות, חברות הבנות בשווקים וכל מתקני התפעול של טופ זרעים 2010 עוברים בכללותם ל"טופ סידס אינטרנשיונל" (Top Seeds International) וכפועל יוצא, לא תהיה פגיעה באף אחת מגזרות הפעילות שלנו. יתרה מכך, אנו בונים תוכנית אסטרטגית שאפתנית אשר תתמקד בצמיחה ארוכת טווח וברת-קיימא. אני נלהב מהטמון בעתידה של טופ זרעים ובציפייה להמשיך ולתת ערך מוסף לתעשיית הזרעים."

אודות admin

עשוי לעניין אותך

מאיר יפרח, מזכיר ארגון מגדלי ירקות בישראל

ביטחון מזון לעם ישראל

זכורות לנו הכוונות להביא מים במכליות מטורקיה, ותארו לעצמכם שהיינו סומכים עליהם ולא על עצמנו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>