עמוד הבית / כלכלה ומשפט / כל עוד האישה בחיים – לילדים אין זכויות על המשק

כל עוד האישה בחיים – לילדים אין זכויות על המשק

כך קבעה שופטת ביהמ"ש באשדוד, בדיון שהתנהל בבקשת האישה השנייה לצו שירחיק את בני האישה הראשונה מהמשק

 

עמוס דה-וינטר

עוד אורן אבלה

לאחר שמושבניק ממושב במרכז הארץ נפטר – הוא הותיר אחריו ארבעה ילדים מאשתו הראשונה וארבעה ילדים מאשתו השנייה, לה היה נשוי מעל 20 שנה.

במשק שהיה רשום על שמו מתגוררים עדיין ילדיו מאשתו השנייה והאלמנה (אשתו השנייה). באחד מהמבנים במשק היה גם מחסן שהוקם על ידי אחד מילדי המנוח, מהאישה הראשונה.

מיד לאחר פטירת האב החלו "הבלגנים", כאשר ילדי האישה הראשונה הגיעו למשק בטענה שהמשק הוא גם שלהם.

"הביקור המשפחתי" הפך עד מהרה למסכת של ויכוחים ואיומים, עד שלאישה השנייה נמאס והיא פנתה בבקשה למתן סעד של בית המשפט, בקשה לצו הרחקה מילדי האישה הראשונה ובמיוחד לאחד מהם, שלטענתה איים עליה.

עו"ד אורן אבלה, שייצג את האלמנה בבית המשפט: "כאן חשוב להבהיר כי על פי חוזה המשבצת, כאשר אחד מבני הזוג הולך לעולמו – כל זכויות הנפטר על המשק עוברות באופן אוטומטי לבן הזוג שנותר בחיים. זאת, בניגוד לכללי חוק הירושה, לפיו הנכסים מתחלקים בין בן הזוג שנותר בחיים ובין ילדים (50% לאלמנה ו-50% לילדים). לכן אמרתי בבית המשפט כי ממילא אין על מה להתווכח, שכן, בכל מיקרה, כל זכויות האב הן מעתה אך ורק של אשתו השנייה, ולילדיו מהאישה הראשונה כמו גם ילדיו מהאישה השנייה – לכל שמונה הילדים אין חלק ברכוש."

שופטת בית משפט השלום באשדוד אישרה את הוצאת צו ההרחקה לבן וכן, הורתה לו לפרק את המחסן שהקים בחצר המשק ללא היתר.

אודות admin

עשוי לעניין אותך

אורי אריאל - תוספת תקציב להתיישבות

אושר תקציב משרד החקלאות ל-2018-19

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>