עמוד הבית / חדשנות / פיתוחים טכנולוגיים / תלמידים מביה"ס ויצמן בחוף השרון ניצחו בגמר במיזם עסקי בינלאומי

תלמידים מביה"ס ויצמן בחוף השרון ניצחו בגמר במיזם עסקי בינלאומי

הסטארטאפ ניישן מתחיל כבר בבית הספר היסודי: קבוצת תלמידי כיתות ה-ו' מבית הספר היסוד ויצמן במועצה אזורית חוף השרון זכו במקום הראשון בתחרות בינלאומית של יזמים צעירים, שכללה 600 קבוצות מכל רחבי העולם

 

יונתן סגל מבית יהושע, אמיתי לוי מבית יהושע, בר גולדגרבר מכפר נטר, גילי גורדנה מכפר נטר והללי תלנוי מאודים, תלמידי כיתות ה-ו' מביה"ס היסודי ויצמן, במועצה אזורית חוף השרון, זכו במקום הראשון בפרויקט "המיזם" – אתגר חינוכי בינלאומי של יזמות עסקית, בו לקחו חלק 600 קבוצות מכל רחבי העולם.

היזמים הצעירים מחוף השרון המציאו מחזיק מפתחות, אותו ייצרו במדפסת תלת מימד, מחומר מתכלה שיכול לשמש גם כמטבע לעגלות סופר ועליו מודפס "אימוג'י". כחלק מהמיזם ייסדו התלמידים חברה, עיצבו לוגו וסלוגן, ביצעו חקר שוק, פיתחו מוצר אב טיפוס וכתבו תכנית עסקית, אותה הציגו בפני חבר שופטים, במטרה לקבל תקציב לפרסום וייצור, מכירות וניהול חשבונות.

בפיתוח אב הטיפוס היו שותפים "בית החינוך המשותף" בחוף השרון, המורה יובל שגב ומספר ילדים. הקבוצה התארחה ב"הנדסיה", שם לימדו את התלמידים לעבוד עם מדפסת תלת מימד. בהמשך הפיתוח הגיע אלי פישר, מנהל פיתוח מוצרים, שחלק מניסיונו המקצועי לילדים ותרם רבות לפיתוח באדיבות חברת V.GOLD הנדסת תבניות מתקדמת, שיצרו עבור הילדים את מחזיקי המפתחות.

ביה"ס ויצמן, בבית יהושע, משתתף במיזם Global Enterprise Challenge זו השנה השלישית. השנה עלו לגמר שתי קבוצות מביה"ס, ביחד עם קבוצה מהודו וקבוצה מאנגליה. הקבוצה השניה מויצמן זכתה במקום הרביעי וקבוצת מחזיק המפתחות זכתה במקום הראשון.

ביה"ס ויצמן הוא בי"ס מדגים של מיקרוסופט העולמית (Showcase school), וחרת על דגלו קידום שיטות לימוד חדשניות ושיתופיות בשילוב טכנולוגיה. בשלב הגמר הציגו התלמידים מצגת בפני צוות שופטים באנגליה באמצעות שיחת סקייפ. בתחילת השבוע התבשרו התלמידים, כי זכו במקום הראשון ובחודש אוקטובר צפויים חברי הקבוצה לטוס לחו"ל ולקבל את הפרס .

איריס ויינטראוב, רכזת תקשוב ומורה למחשבים, מובילת המיזם: "זו גאווה עצומה והתרגשות גדולה לזכות בתחרות בסדר גודל כזה, ולקבל הכרה ממומחים עולמיים שהעבודה שאנחנו עושים עם הילדים היא ברמה כה גבוהה, גם ביחס לקבוצות רבות ברחבי העולם. כל הקבוצות השקיעו והגיעו לתוצרים ברמה גבוהה מאוד.

"אני מודה למנהלת בית הספר המדהימה שלנו, דפנה פרטוש, שמאפשרת לנו להשתתף בפרויקטים יוצאי דופן, שלא פעם מאתגרים את ביה"ס אך מאפשרים לילדים ללמוד למידה משמעותית; ללימור סיני וספיר שרעבי, המורות שהשתתפו עמי בפרויקט השנה, לשיתוף הפעולה הפורה שיש לנו עם חברת מיקרוסופט שבאמצעותו הגענו לפרויקט ולביה"ס המוביל את הפרויקט העולמי: Broadclyst Community Primary School, שבאנגליה, לג'ונתן בישופ מנהל בית הספר וקלואי פרנט, מתאמת הפרויקט."

גילי גורדאנה, כיתה ו'-1, מספרת: "היה כיף ומאתגר. לפעמים היה קשה לעשות את כל הדוחות והעבודות הפחות כיפיות, אבל מאוד נהניתי משלב המכירות. מי שעבד איתי היה מרוצה מהקבוצה, כי עבדנו טוב יחד. בפרויקט עבדנו עם מחשבים בקבוצות קטנות יותר. למדתי איך להשתמש בתוכנות נוספות, איך לעבוד בקבוצה ולשתף פעולה, למדתי איך להקים עסק."

יונתן סגל, תלמיד כיתה ו'-3, משתתף בפעם השנייה במיזם: "היה לי יותר כיף השנה, חברי הקבוצה היו יותר תומכים ולא הייתי צריך לעשות את מרבית העבודה לבד, וגם אם היו דברים שלא רציתי לעשות – היו חברי קבוצה אחרים שעשו. אפשר היה לחלק את האחריות. ידעתי מה לעשות, לקחתי אחריות, הייתי ממוקד וזה היה יעיל יותר ובסופו של דבר המאמץ השתלם.

"היתה רשימה ענקית של מוצרים פוטנציאלים לפיתוח, היו חילוקי דעות ובסוף התפשרנו, צמצמנו לחמישה מוצרים. התהליך היה קשה במיוחד כי החלטנו על מוצר מאוד מאוחר, בשלב שכבר היינו אמורים למכור. היה קצת לחוץ."

בר גולדגרבר, כיתה ה'-1, מסכמת שהיה כיף ומאתגר: "החיבור לקבוצה היה יחסית קשה, כי רוב חברי הקבוצה בכיתה ו' ואני בכיתה ה'. בכיתה אני עובדת עם חוברת, מבקשת מהמורה עזרה, ופה נעזרתי בקבוצות אחרות או בילדים אחרים. בלמידה רגילה המורה מסבירה, כותבת על הלוח ואנחנו מעתיקים ובמיזם אנחנו מחליטים מה יהיה. בעצם אנחנו המורים של עצמנו. כשנתקענו ולא ידענו איך להתקדם המורה עזרה לנו. היה כיף.

קבוצת המפתחות מחוף השרון שזכתה במקום הראשון
קבוצת המפתחות מחוף השרון שזכתה במקום הראשון

 

אודות admin

עשוי לעניין אותך

בתו של אלי פוטוייבסקי ז"ל ביום העיון לזכרו

יום עיון לזכרו של פרופ' אלי פוטיבסקי בנווה יער

מי שכיהן כמנהל מינהל המחקר החקלאי – יבול שיא שנה עברה מאז נפטר פרופ' אלי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>