עמוד הבית / איפה הכסף? / ועדת הכספים תדון מחדש בסמכויותיו של שר האוצר בהחלטות הנוגעות למיסים, מכסים וייבוא 

ועדת הכספים תדון מחדש בסמכויותיו של שר האוצר בהחלטות הנוגעות למיסים, מכסים וייבוא 

כיום, שר האוצר אינו מחויב להתייעץ בנושא זה עם ועדת הכספים ואף לא עם שרי החקלאות והתעשייה, על אף שלהחלטותיו בנושא מסים, מכסים וייבוא השפעה עמוקה על הייצור המקומי בישראל

 

בעקבות הצעת החוק (הצ"ח מכס ובלו) של ח"כ איתן ברושי שמטרתה לחייב את שר האוצר להתייעץ עם ועדת הכספים והכנסת בהחלטות הקשורות בייבוא מזון ותוצרת חקלאית, החליטה מליאת הכנסת בשבוע שעבר ברוב גדול  ובתיאום עם יו"ר ועדת הכספים חה"כ משה גפני, לקיים דיון של הועדה ולבחון מחדש את סמכויותיו הבלעדיות של שר האוצר בעניין.

כיום, שר האוצר אינו מחויב להתייעץ בנושא זה עם ועדת הכספים ואף לא עם שרי החקלאות והתעשייה, על אף שלהחלטותיו בנושא מסים, מכסים וייבוא השפעה עמוקה על הייצור המקומי בישראל.

הצעת החוק הונחה על ידי ח"כ ברושי לפני מספר חודשים ובתחילה לא עברה בוועדת השרים לחקיקה בשל התנגדות הממשלה. שר החקלאות אורי אריאל הגיש ערעור ולבסוף הוחלט כי הצעת החוק תהפוך להצעה לסדר ותידון בוועדת הכספים .

ח"כ ברושי: "עריצות האוצר בהחלטות בנושאי מכסים

חה"כ איתן ברושי. הייצור המקומי אינו רק כסף, הוא גם ערך.
חה"כ איתן ברושי. הייצור המקומי אינו רק כסף, הוא גם ערך.

וייבוא חייבת להסתיים. כל האחריות על שרי החקלאות והתעשייה, אבל את כל הסמכויות נתנו בידו של שר האוצר- זה מצב לא הגיוני ומדיניות קבלת ההחלטות מחייבת שינוי. החלטות על הורדת מסים מכסים פוגעות פגיעה אנושה בייצור המקומי בכל התחומים. הכנסת חייבת להיות מעורבת על מנת לשמור על הייצור המקומי, על החקלאות ועל התעשייה. הייצור המקומי אינו רק כסף, הוא גם ערך. מדובר על הצורך באיזון נכון בין השיקולים הכלכליים לבין הערכים הבסיסים של מדינת ישראל ועתידה.

אודות admin

עשוי לעניין אותך

קנסות גבוהים ביותר והגברת האכיפה לשימושים חורגים

שימושים חורגים" – סכנה ברורה ומידית

שימושים חורגים וחריגות בניה הם סכנה ברורה ומידית שמאיימת על בעלי נחלות, משקי עזר, מגרשים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>