עמוד הבית / חדשנות / נתפשו שני חשודים בגניבת אבוקדו במשקל של מעל 2 טון

נתפשו שני חשודים בגניבת אבוקדו במשקל של מעל 2 טון

מכוניתם של החשודים
מכוניתם של החשודים

שוטרי ומתנדבי מג"ב תפשו 48 שקים של אבוקדו במשקל 2160 ק"ג, בשווי מוערך של כ-54,000

 

שוטרי ומתנדבי מג"ב תפשו בשבוע שעבר 48 שקים מלאים באבוקדו במשקל 2160 ק"ג, בשווי מוערך של כ-54,000 שקלים, בשטחים החקלאיים של קיבוץ געש, שבמועצה האזורית חוף השרון. אזרח שעבר במקום זיהה שני חשודים במטע אבוקדו, שנראים קוטפים את התוצרת. האזרח עדכן את השוטר הקהילתי של הקיבוץ.

כוחות של השיטור הקהילתי ומתנדבים של מג"ב הגיעו למקום, ופתחו בסריקות שבמסגרתן תפסו רכב ולידו מספר רב של שקים מלאים באבוקדו, בהמשך הסריקות איתרו הכוחות את שני החשודים במטע.

האבוקדו שנגנב הוא מזן מיוחד הנקרא גליל, הנמכר היום בשוק בכ-25 ₪, כאשר השווי הכולל של התוצרת כ-54,000 ₪.

שני החשודים בשנות ה-50 וה-20 לחייהם, תושבי כפר סבא וחולון, הועברו לחקירה של משמר הגבול, הרכב הוחרם. התוצרת הוחזרה לבעלים.

דובר מג"ב אמר כי: "גניבת תוצרת חקלאית גורמת נזק כלכלי כבד לחקלאי המשקיע ועובד שנים רבות על מנת להתפרנס בכבוד. הנזק הכלכלי הוא לא רק בגניבת התוצרת עצמה, אלא גם בנזקים שנגרמים למקום בעקבות הגניבה. כוחות רבים, של שוטרי ומתנדבי משמר הגבול של משטרת ישראל, משקיעים מאמצים בתחום זה, לרבות שימוש באמצעים טכנולוגיים והפעלת כוחות סמויים וגלויים. משטרת ישראל תמשיך בפעילותה הנחושה על מנת לצמצם את היקף הפשיעה החקלאית."

 

 

חלק משקי האבוקדו הגנובים שנתפשו במטע של געש (צילום: דוברות המשטרה)
חלק משקי האבוקדו הגנובים שנתפשו במטע של געש (צילום: דוברות המשטרה)

אודות admin

עשוי לעניין אותך

מאיר יפרח, מזכיר ארגון מגדלי ירקות בישראל

ביטחון מזון לעם ישראל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>