עמוד הבית / איפה הכסף? / שר החקלאות נגד נמל תעופה בעמק יזרעאל

שר החקלאות נגד נמל תעופה בעמק יזרעאל

שר החקלאות, אורי אריאל, ביקר במועצה האזורית מגידו והביע תמיכה בעמדת המועצה נגד הקמת שדה תעופה בעמק יזרעאל ואף יסייע למפעל ההשבה

 

שר החקלאות, חה"כ אורי אריאל, ביקר השבוע במועצה האזורית מגידו ונפגש עם הנהלת המועצה, חברי מליאת המועצה וחקלאים מיישובי המועצה. ראש המועצה, איציק חולבסקי, הציג בפני השר את תנופת הצמיחה הדמוגרפית, הקמת מבני הציבור בתרבות ובספורט, תכניות החינוך הייחודיות ומפעלי התרבות והספורט המרשימים. הגר ראובני, מתאמת המרחב הביוספרי תיארה בפני השר את ייחודיות המועצה כמרחב ביוספרי יחיד בארץ, השומר על איזון בין האדם לטבע ובמסגרתו מתקיימים תהליכי שיתוף ציבור ברמה גבוהה ביותר.

ראש המועצה סקר בפני השר את המאבקים שמובילה המועצה נגד הקמת שדה תעופה בינלאומי בעמק יזרעאל, נגד הפיכת אזור חגית למפרץ חיפה 2, נגד מעבר קו מתח עליון בלב המרחב, נגד תכניות הסיפוח של יקנעם עלית ונגד הצתות היער והרס הנחלים וערכי הנוף על ידי כלי רכב מוטוריים. ראש המועצה הדגיש את נושא הגניבות החקלאיות בעיקר מעדרי הבקר ואת גל ההצתות של היערות והשדות.

איל רום, מנכ"ל החברה הכלכלית, תיאר לשר את עיקרי התוכנית הכלכלית של המועצה, הכוללת: פיתוח מרחב צומת מגידו, מרחב צומת אליקים, ג'וערה, אזורי מסחר ותעשייה נוספים ופרויקטים תיירותיים. עודד גלזר, מנכ"ל מי עמק יזרעאל,  הציג לשר את הפרויקט הגדול והחשוב של מפעל השבת מי קולחין לרמת מנשה והדגיש את חשיבות המפעל לחקלאות בהר ולעצירת סחף הקרקע. איתם בירגר עמד על הפערים במכסות האדמה והמים, ראש המועצה הדגיש את חשיבות הסיוע של החטיבה להתיישבות הכפופה למשרד החקלאות ליישובי המועצה.

שר החקלאות הביע התרשמות עמוקה מחזון המועצה ומתנופת העשייה בכל התחומים והבטיח לסייע למפעל ההשבה ולהגדלת מכסות השטחים והמים. השר הדגיש את תמיכתו בעמדת המועצה נגד שדה תעופה בינלאומי בעמק יזרעאל והביע תמיכה במאבק המועצה נגד סיפוח יישובים ושטחים.

ראש המועצה איציק חולבסקי: "ביקור שר החקלאות במועצה היה חשוב מאוד. שמע מכלי ראשון על האתגרים הגדולים שלנו. אני מרוצה מהתמיכה של השר במאבקים החשובים של המועצה נגד הסיפוח ונגד שדה תעופה בינלאומי בעמק יזרעאל ולסיוע שלו למפעל ההשבה ולנושא מכסות האדמה והמים."

ביקור שר החקלאות, אורי אריאל, במועצה מגידו
ביקור שר החקלאות, אורי אריאל, במועצה מגידו

אודות admin

עשוי לעניין אותך

קנסות גבוהים ביותר והגברת האכיפה לשימושים חורגים

שימושים חורגים" – סכנה ברורה ומידית

שימושים חורגים וחריגות בניה הם סכנה ברורה ומידית שמאיימת על בעלי נחלות, משקי עזר, מגרשים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>