עמוד הבית / חדשנות / נתפשו "על חם"

נתפשו "על חם"

 

מיכלי הדישון הגנובים שאותרו ע"י שוטרי ומתנדבי מג"ב והוחזרו לבעליהם (צילום: דוברות המשטרה)
מיכלי הדישון הגנובים שאותרו ע"י שוטרי ומתנדבי מג"ב והוחזרו לבעליהם (צילום: דוברות המשטרה)

שוטרי ומתנדבי משמר הגבול של משטרת ישראל איתרו 4 מיכלי דישון שנגנבו ממושב לכיש * בנוסף תפשו בלשי מג"ב "על חם" חשוד בגניבת טרקטור באזור התעשייה ברקן

 

תופעת גידול הסמים בשטחים החקלאיים מסבה נזק גדול לחקלאיים. לעיתים העבריינים שמגדלים את הסם משתמשים בציוד חקלאי גנוב. הנזק הכלכלי שגניבת ציוד חקלאי גורם הוא עצום ופוגע קשות בחקלאי ובני משפחתו. הבוקר שוטרי ומתנדבי השיטור הקהילתי של מג"ב, איתרו ציוד חקלאי גנוב והשיבו אותו לבעליו.

ביום ראשון לפנות בוקר, בפעילות של כוחות שיטור קהילתי של מג"ב, בשטחים החקלאיים הפתוחים של מועצות אזוריות לכיש ויואב, איתרו הכוחות בסמוך לקיבוץ גלאון 4 מיכלי דישון בנפח 1.5 קוב, כל אחד.

השוטר הקהילתי של לכיש הבחין, כי שמו של אחד ממגדלי הענבים בגזרתו מופיע על המיכלים. בבדיקה התגלה כי המיכלים נגנבו ממושב לכיש לפני כ-5 חודשים. על פי החשד, המיכלים נגנבו בכדי לשמש חלק ממערכת השקיה לגידול סמים. הציוד החקלאי הושב לבעליו החוקיים.

כמו כן, בליל חמישי לשישי בשבוע שעבר, הובילה פעילות של בלשי מג"ב להחזרת הטרקטור הגנוב לבעליו, ולמעצר החשוד בגניבה. במהלך פעילות לילית של בלשי מג"ב התקבל דיווח על טרקטור שנגנב מאזור התעשייה ברקן שבשומרון. הבלשים נערכו לתפיסת הטרקטור על ציר 446, שנמצא ביציאה מאזור התעשייה. משזיהה החשוד את הבלשים ירד מהטרקטור והחל בבריחה. הבלשים תפסו את הטרקטור, ולאחר סריקות במקום תפסו גם את החשוד שניסה להימלט.

על פי החשד היה הטרקטור בדרכו לכפר דיר בלוט שבשומרון, ויועד להימכר. שווי הטרקטור מוערך בכ-300 אלף שקלים. הטרקטור הוחזר לבעליו, תושב דבורייה שבצפון.

החשוד, תושב עזון בשומרון, בשנות ה-40 לחייו, הועבר לחקירה במשמר הגבול. בהמשך היום יובא להארכת מעצר בבית המשפט.

 

 

אודות admin

עשוי לעניין אותך

מאיר יפרח, מזכיר ארגון מגדלי ירקות בישראל

ביטחון מזון לעם ישראל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>