עמוד הבית / פני ההתיישבות / אנשי הכפר / הפעוטון הקהילתי הראשון בעמק חפר נפתח בכפר ויתקין

הפעוטון הקהילתי הראשון בעמק חפר נפתח בכפר ויתקין

פעוטון קהילתי הוא פעוטון המושתת על התפיסה כי חינוך  מבוסס על יחסי גומלין הדדיים עם הקהילה והוא פועל  ליצור זיקה בין ילדי הפעוטון ובני משפחותיהם  לקהילה

נחנך פעוטון חוף חפר, הפעוטון הקהילתי הראשון בעמק חפר, הפועל כמרכז לגיל הרך גם מעבר לשעות הפעילות המקובלות ובו יתקיימו חוגים, שעות סיפור, הצגות, ג'ימבורי, קורסי התפתחות תנועה ועוד.

הקמת הפעוטון התאפשרה הודות לראש המועצה, רנ

פעוטון קהילתי נפתח בכפר ויתקין
פעוטון קהילתי נפתח בכפר ויתקין

י אידן, שנענה לפניית הנהלת המרכז הקהילתי. זאת  הפעם הראשונה שהמועצה בוחנת באופן מעשי להיכנס לפעילות בחתך גיל זה שברוב המסגרות, פרט לקיבוצים מטופל על ידי מפעילים פרטיים.

ראש המועצה, רני אידן: "הקמת הפעוטון היא פיילוט דרכו בוחנת המועצה את האפשרות לקחת אחריות על חינוך ילדינו מגיל 0 ועד 18. בדרך זאת בנוסף להיות הפעוטות והפעוטים במסגרת מפוקחת מועצתית , ניצור רצף חינוכי שיאפשר בין היתר אבחון מוקדם וטיפול מוקדם בבעיות בהן עשוי לפגוש הצוות החינוכי."

 

עו"ד גיא גולן, מנהל המרכז הקהילתי חוף חפר: "האחריות כבדה והאתגר עצום. גייסנו את מיטב אנשי המקצוע לצד אגודת כפר ויתקין, שהקצתה את המבנה וסייעה בעלויות השיפוץ, צוות הפעוטון והצוות המסור של המרכז הקהילתי, קיבלנו את מבנה הגן ובזכות מחויבותם האמיתית של כל השותפים לעשייה שעבדו מסביב לשעון הצלחנו לעמוד באתגר ולפתוח אותו במועד."

 

פעוטון קהילתי הוא פעוטון המושתת על התפיסה כי חינוך  מבוסס על יחסי גומלין הדדיים עם הקהילה והוא פועל  ליצור זיקה בין ילדי הפעוטון ובני משפחותיהם  לקהילה.

 

לצד המטרות המסורתיות שיש לפעוטון – מתן מסגרת התפתחותית לילדים ומתן מרחב להורים להגשים עצמם בעבודה ובתחומים אחרים, מאפשר הפעוטון הקהילתי השגתן של  מטרות נוספות בעלות ערך כגון  מרחב וקרקע למעורבות ואחריות של אנשי החינוך,  הילדים ומשפחותיהם בקהילה ובממשק עם החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי, מפגשים עם חברי הקהילה שביכולתם לתרום ולהיתרם ממפגש זה- אמנים, תושבים ותיקים, אנשי חינוך ותרבות.

 

מאחורי הפעוטון הקהילתי עומדת מערכת שלמה שכל תפקידה לדאוג להצלחתו – יעוץ פדגוגי, שרותי תחזוקה, מזכירות, מנהלה , יועץ בטיחות , יועצת תזונה וצוות פעוטון העובר הכשרה ולומד ומתפתח.

 

עוד נשאו דברים סגן ראש המועצה, אלדד שלם ויו"ר הנהלת המרכז הקהילתי חוף חפר,מיכה אסף. השתתפו חברי הנהלה, יושבי ראש ועדים, צוות הפעוטון, נציגי ציבור, אורחים, הורים,  וכמובן אחרונים חביבים ילדי הפעוטון.

אודות admin

עשוי לעניין אותך

מאיר יפרח, מזכיר ארגון מגדלי ירקות בישראל

ביטחון מזון לעם ישראל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>