עמוד הבית / חדשנות / איציק אליה נבחר לקדנציה שניה כמזכ"ל מושבי הפועל המזרחי

איציק אליה נבחר לקדנציה שניה כמזכ"ל מושבי הפועל המזרחי

 

ניצח ברוב מוחץ את מאיר יפרח, לשעבר ראש המועצה שדות נגב

איציק אליה. נבחר ברוב מוחץ
איציק אליה. נבחר ברוב מוחץ

השבוע התקיימה הועידה ה-15 של מושבי הפועל המזרחי לבחירת מזכ"ל והמזכירות. איציק אליה נבחר לכהן בקדנציה שניה ברוב מוחץ.

אליה ממושב בית הגדי שבנגב, נשוי+5 וסבא לתשעה נכדים, מייצג את ההתיישבות החקלאית בפורומים רבים, ביניהם: בהנהלת התאחדות חקלאי ישראל, במועצת הביטוח הלאומי, דירקטור בקק"ל ובמשביר המרכזי, בהנהלת ברית פיקוח ואף מכהן כיו"ר חברת מושבי הנגב.

אליה אמר עם היבחרו: "אני מודה לכלל המושבים על התמיכה והבחירה בי לקדנציה שניה."

אליה דיבר על מצב החקלאות ואמר: "אנחנו מספקים מזון ל-8 מיליון איש. קרה משהו בחקלאות במדינה. החקלאות היא המשאב החשוב ביותר בביטחון המזון של המדינה. לא המזון של ארדואן בטורקיה. עלינו לשמור על ביטחון המזון, על החקלאות ועל ההתיישבות שעל הגדרות."

אליה אף דיבר על פתרונות למצב החקלאים: "הפתרון שמשרד החקלאות צריך לחשוב עליו זה לעבור לתאגידים מרכזיים, כמו משקי חבל עזה, חברת מושבי הנגב. החקלאות היא ערך ויש לשמר אותה יותר. חייבים להגדיל את התמיכה הממשלתית. מה שלא יהיה מעובד יהיה אבוד."

את הוועידה כיבדו בנוכחותם שר החקלאות ופיתוח הכפר, אורי אריאל, ראשי מועצות וכלל ראשי התנועות המושביות והארגונים, ביניהם מזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות החקלאים, מאיר צור ומזכ"ל התאחדות החקלאים, אבשלום וילן. את הועידה פתח אלי מוגרבי, יו"ר הועדה המכינה של הועידה.

מזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל, מאיר צור, בירך את אליה ואמר: "קיימת שותפות אמת בין תנועת הפועל המזרחי לבין תנועת המושבים. בעקבות השותפות הזו ושיתוף הפעולה הצלחנו להגיע להישגים משמעותיים שלא היו מזה עשרות שנים בקרקעות, כמו חוזה חכירה לדורות, היוון חלקת המגורים, פעילות לא חקלאית ושימושים נלווים.

"תנועה נמדדת במעשיה, בתפיסת העולם שלה, בערכיה, בהישגים שלה ומי שמוביל אותה. אדם כמו איציק אליה יודע להוביל אותה בנעימות, בחוכמה. לא במקרה כל מזכירי תנועות ההתיישבות נמצאים כאן. כולם נמצאים בשבילך ולכבד אותך."

שר החקלאות, אורי אריאל: "קיימים דברים רבים על שולחננו שביחד עם התאחדות החקלאים אנחנו מנסים להגיע לתוצאה מיטבית. אין ספק שהחקלאות משנה את צורת ההתארגנות שלה ביתרון לגודל, בשותפויות. אנחנו מתכוונים לתת לזה פתרונות. הכי חשוב שכולנו נהיה מאוחדים. צריך לחזק את השותפות בינינו כדי להביא לתוצאות משמעותיות לעולם החקלאות."

מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל, אבשלום וילן: "אנחנו תמיד רגילים לספר על הצרות ושהגיל הממוצע הוא 64. נכון שהמצב לא טוב אבל תסתכלו על נתוני 2016 ותראו את מה שיש. בשנתיים האחרונות ענפי הירקות, החלב, התמרים והאבוקדו במצב מצוין. יש לנו הישגים וצריך לראות את מה שיש כאן."

 

כיתוב

איציק אליה יו"ר איגוד המושבים בהפועל המזרחי. נבחר ברוב מוחץ

אודות admin

עשוי לעניין אותך

מאיר יפרח, מזכיר ארגון מגדלי ירקות בישראל

ביטחון מזון לעם ישראל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>