עמוד הבית / חדשנות / סקר חדש: הוכפלה צריכת התמר בישראל

סקר חדש: הוכפלה צריכת התמר בישראל

סקר שערך שולחן תמר במועצת בצמחים מגלה שצריכת התמר הוכפלה בשנתיים האחרונות, לצד גידול במודעות למגוון סוגי הזנים

 

בשורה למגדלי התמר בישראל: סקר חדש ומקיף שערך שולחן התמר במועצת הצמחים, חושף עלייה משמעותית בתדירות צריכת התמרים בישראל אשר מתבטא בעלייה כמותית של כ-55% בצריכת תמרים, בקרב האוכלוסייה הכללית בישראל בשנתיים האחרונות, כשרובם רוכשים תמרים לפחות פעם בחודש. הסקר מראה עוד כי אחוז האנשים שאינם קונים כלל תמרים ירד ל-3% בלבד מקרב המשיבים, בשנתיים האחרונות, כאשר בשנת 2009 המספר עמד על 32%. כמו כן, התוצאות מראות שתדירות אכילת התמרים יותר מהכפילה עצמה, במיוחד כאשר רוב המשיבים מזהים את פרי התמר עם ערכים של בריאות וכפרי טעים.

בשנים האחרונות נעשית עבודה אסטרטגית מעמיקה שולחן התמר במועצת הצמחים כאשר המטרה להביא לידיעת הציבור את הערכים הבריאותיים של התמר כ"תשובה הבריאה למתוק". עפ"י תוצאות הסקר האסטרטגיה אכן עובדת והציבור מפנים כי התמר, המכיל סיבים תזונתיים מורכבים וטעם עשיר, יכול לשמש כתחליף בריא ולא מעובד למתוק.

האסטרטגיה השיווקית הותאמה, בין היתר, לטרנד ה- Wellnessוהבריאות שהתגבר והתקבע בשנים האחרונות, כך שהמסרים היח"צניים והפרסומיים, המבוססים על המרכיבים הטבעיים והבריאים בתמר, נפלו על אוזניים קשובות של קהל הצרכנים.

בין הפעולות שנעשו על מנת להביא  את הערכים הללו של לתודעת הציבור הרחב, בין היתר נכללו: שיתוף פעולה עם אושיית הקולינריה מיכל אנסקי ושוק צפון, כתבות בערוצים השונים על התמר וערכיו, קמפיינים דיגיטאליים שפילחו עבורנו קהלים רלוונטיים לצריכת תמר, שימוש במשפיעני רשת ועוד.

בין זני התמר התבלט במיוחד באהבת הקהל, תמר המג'הול. המג'הול הוא התמר הנפוץ ביותר בגידול מסחרי בארץ. בשנים האחרונות משווק גם מג'הול סופר עסיסי, בעל אחוזי לחות גבוהים במיוחד. המג'הול עשיר בסיבים תזונתיים, ומכיל הן סיבים בלתי מסיסים והן סיבים מסיסים. הוא עשיר במיוחד באשלגן (כ-600 מ"ג ל-100 גר' ויותר) ובמגנזיום. מינרלים אלה חשובים למניעת יתר לחץ-דם,  מפחית סיכון להתקפי לב, שבץ מוחי ומחלות כליה, והם אף תורמים לבריאות העצם.

אמנון גרינברג, יו"ר שולחן התמר במועצת הצמחים: "תוצאות נפלאות אלו נראות לאחר מאמץ משולב וארוך, שנעשה במשך שנים על מנת להביא את התמר ואת הבריאות שהוא מציע לציבור הרחב. הסקר מראה את התוצאות החיוביות למאמצנו ונמשיך לפעול על מנת לקדם את התמרים והחקלאים העוסקים בגידולם."

גרף תדירות אכילת התמרים
גרף תדירות אכילת התמרים

אודות admin

עשוי לעניין אותך

מאיר יפרח, מזכיר ארגון מגדלי ירקות בישראל

ביטחון מזון לעם ישראל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>