עמוד הבית / חדשנות / למעלה מ-10,000 איש השתתפו בהפנינג נגד שדה תעופה בעמק חפר

למעלה מ-10,000 איש השתתפו בהפנינג נגד שדה תעופה בעמק חפר

חגי אשלגי, ראש מטה התושבים: "אנחנו כאן במאבק על דמותה העתידית של הארץ"

 

למעלה מ-10,000 איש השתתפו בשבת (18.11) בהפנינג המחאה במצפור ויקר שבמאגר משמר השרון תחת הכותרת "בעמק חפר רק ציפורים ממריאות". ההפנינג התקיים במסגרת המאבק של המועצה והתושבים נגד הקמת שדה תעופה בעמק, בסמוך למצפור.

הפנינג המחאה "בעמק חפר רק ציפורים ממריאות" (צילום: חן ליאופולד)
הפנינג המחאה "בעמק חפר רק ציפורים ממריאות" (צילום: חן ליאופולד)

המבקרים בהפנינג נהנו מפעילויות לכל המשפחה, ממוזיקה חיה, מאווירה נפלאה וכמובן – מתצפית על השקנאים שבמאגר.

ראש המועצה, רני אידן, הודה לקהל הרב שהגיע לאירוע ואמר: "האלפים שהגיעו לכאן היום, ואלה שמגיעים לכאן בכל שבת, מוכיחים: אגמי חפר הם אתרי טבע ייחודיים במרכז הארץ. המועצה השקיעה באתרים הללו מיליוני שקלים. צר לי שיש בין מקבלי ההחלטות כאלה שמתעלמים מכך, ועלולים לגרום להרס הטבע וסיכון תושבים. כמי שמייצג את תושבי עמק חפר, איני יכול להסכים לעוולה שכזאת."

מנכ"ל החברה הכלכלית עמק חפר, אלון הימן, המרכז את המאבק מטעם המועצה: "בכל העולם אנשים נוטשים כפרים ועוברים לעיר. רק בישראל אנשים עוברים מהעיר לכפר. כל זה קורה בגלל מאה שנות התיישבות של שמירה על הטבע ועל החקלאות. נמשיך לעשות זאת למען עם ישראל כולו."

חגי אשלגי, ראש מטה התושבים: "אגמי עמק חפר הוקמו אמנם על ידי תושבי העמק, אבל הטבע בהם שייך לכל אזרחי ישראל. זו המשימה והמחויבות של כולנו – שלא יהרסו את המקום הזה עם שדה תעופה. אנחנו כאן במאבק על דמותה העתידית של הארץ."

עוד נשאו דברים מנכ"לית החברה להגנת הטבע, איריס האן ותושבת חניאל, ענת סלונים.

 

 

 

אודות admin

עשוי לעניין אותך

2משה_ינאי

מפקד ארצי בחקלאות

The Perfect Gifts,Small Gift Earrings ,Bracelet,Necklaces ,Charms, RiNG "; The Perfect Gifts ,fashion and popular,Women's …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>