עמוד הבית / חדשנות / תנועת המושבים קיימה סיור במועצה האזורית מבואות החרמון

תנועת המושבים קיימה סיור במועצה האזורית מבואות החרמון

"מובילים בגיוס לצבא, מחזקים את החקלאות והתיירות הכפרית באזור". מזכ"ל תנועת המושבים, מאיר צור: "זוהי מועצה שתמיד תשאף, תצליח ותגדל ואני מברך על הפעילות הענפה שלכם"

 

ראש המועצה האזורית מבואות החרמון, בני-בן מובחר, אירח השבוע את מזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל, מאיר צור ומנהלי האגפים של תנועת המושבים. בסיור הציגו הנהלות היישובים את כלל הנושאים שהמועצה נוגעת בהם בתחומי החינוך, התעשייה, החקלאות, התיירות הכפרית, הצמיחה הדמוגרפית והמצב הביטחוני באזור. כל זאת, לצד מיזם ענק שהמועצה מקדמת למען בעלי מוגבלויות וצרכים מיוחדים, הזקוקים לשיקום מכל אזור הצפון ומכלל הארץ.

מאיר צור ואנשי תנועת המושבים בביקור במבואות חרמון
מאיר צור ואנשי תנועת המושבים בביקור במבואות חרמון

במהלך הביקור, אותו ארגנה רכזת שטח הצפון של תנועת המושבים, אורלי עמית, נערכו סיורים וישיבות עבודה עם הנהלות הישובים במושבים: רמות נפתלי, בית הלל ואליפלט.

האירוח ברמות נפתלי החל בסיור באנדרטה לזכרו של איתן בלחסן ז"ל, שנהרג בשנת 1999 בלבנון. אחיו, ירון בלחסן, אמר: "איתן היה מושבניק שאהב את האדמה, את המושב ואת המדינה." בהמשך התקיימה ישיבת עבודה וטעימות יין ביקב נעמן, שזכה בשבוע האחרון במדליה בתחרות היין הבינלאומית טרווינו. בישיבה, סופר על הפעילות החקלאית והלא חקלאית באזור, לרבות פסטיבל היין, שכלל היקבים ברמות נפתלי שותפים לו יחד עם המועצה ומארח חובבי יין מכל הארץ.

ראש המועצה, בני בן מובחר אמר: "המדיניות שלנו היא דלת פתוחה. אנחנו כאן, 24 שעות ביממה, ערוכים וזמינים עם מוקד 106, כדי לתת מענה ולהיות קשובים לצרכי התושבים."

בתום הביקור ברמות נפתלי, הסיור המשיך למושב בית הלל, בו התארחו ב"מחלבה" המשופצת, המשמשת כיום כמועדון חברים של המושב, וקיבלו סקירה על הישוב ועל הקשיים הקיימים לחקלאים במושב. משם נסעו למושב אליפלט, בו נפגשו עם הנהלת המושב ושוחחו על פעילות המושב והקשיים שהם חווים.

בשלושת הישובים התרשמו חברי תנועת המושבים ממצב הרחבות הישוב. הישובים נמצאים בעיצומם של קליטת משפחות, חלקם בהרחבות לבנים ובחלקם תושבי חוץ שבחרו לגור בישובים.

בהמשך הגיעו לסיור במתחם המועצה האזורית מבואות החרמון, שם הציג בן-מובחר את פיתוח המתחם והתוכניות המתממשות. בן מובחר הראה את הפעילות שלו ואת המיזם הענק שהמועצה מקדמת למען בעלי מוגבלויות מכל אזור הצפון ושאר חלקי הארץ, שהוא המרכז ההידרותרפי הטיפולי המשמש עוגן לשאר מבני הציבור ומוסדות החינוך באזור. מיזם שייצור למעלה מ-150 מקומות עבודה חדשים לתושבי הגליל, דבר שמרגש את בן-מובחר לא פחות ממהות המיזם. בן מובחר הדגיש: "המרכז חצה את רף ה-1000 מטופלים בחודש. זה מרגש לראות, כל פעם מחדש, איך משפחות לבעלי מוגבלויות עוברות לגליל או מגיעות לכאן, כדי לקבל את השירותים הטובים והאיכותיים ביותר לבני משפחותיהם."

מזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל, מאיר צור, התרשם מאוד מפעילות המועצה ואמר: "מעבר לכך שמדובר בפרנסה לתושבי האזור, זוהי פעילות ערכית, משמעותית וחשובה כאין דוגמתה. לקחת אחריות על האזור, לתת מענה רפואי וטיפולי ולמצב אותו למען בעלי מוגבלויות ולמען הנכים – זו מהפכה ואני מברך על כך ומחזק את ראש המועצה, בני בן מובחר על הפעילות חסרת תקדים זו."

בן מובחר, הציג להנהלת התנועה, כי לצד המרכז ההידרותרפי צפוי להיבנות מרכז שיקום יום של שירותי בריאות כללית ומרכז העשרה וכישורי חיים לבעלי צרכים מיוחדים מגיל 21 ומעלה. כל זאת לצד בנייה מסיבית של מוסדות חינוך במתחם. פיתוח מתחם המועצה יביא תוספת של כ-150 מקומות עבודה לתושבי האזור.

בן מובחר אף התייחס לנתוני הגיוס של אגף כ״א בצה״ל, במסגרתם במועצה קיימים יותר מ-96.5% מתגייסים, מהם 75% בממוצע לוחמים וכל חייל עשירי הופך לקצין: "נמשיך, נטפח ונעודד את הנוער לגיוס משמעותי ומושלם לצה״ל. אנו מעודדים את הנוער שלנו להתגייס לצה"ל, לא משנה לאיזו יחידה, לגיוס מושלם ומשמעותי ואנחנו מלווים אותם בדרכם לצבא. מידי שנה אנחנו מקיימים מפגש גדול עם שי משמעותי שעוזר להם עם דברים חיוניים ביומיום בצבא. אלו הילדים שלנו ואנחנו צריכים לשמור עליהם כדי שישמרו עלינו ועל המדינה שלנו. יש לנו רק מדינה אחת ואנחנו נמשיך, נשמור ונחזק אותה."

מאיר צור סיכם את הסיור: "בן- מובחר הפגין מעורבות ובקיאות בכל הנושאים אשר עלו במפגשים, כך שאני סמוך ובטוח שהמועצה תמשיך ותקדם את הפעילויות בתחומה. נמשיך להגיע לשטח המועצה, שיודעת להוביל את תחום החינוך ולהצטיין בו, לצד הובלה ארצית בגיוס משמעותי לצה"ל. מועצה שמחזקת את החקלאות לצד התיירות הכפרית בה, מועצה שדואגת לחלשים, לבעלי מוגבלויות ולנכים מכל האזור, זו מועצה שתמיד תשאף ותצליח ותגדל ואני מברך על הפעילות הענפה שלכם."

 

כיתוב

מאיר צור ואנשי תנועת המושבים בביקור במבואות חרמון

אודות admin

עשוי לעניין אותך

Pay You Need To Do Essay Web-based

Writing an essay on data technology Requires a Substantial amount of advice and also a …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>