עמוד הבית / חדשנות / נפלה הצעת החוק להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לחקר מחדל הכלבת

נפלה הצעת החוק להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לחקר מחדל הכלבת

לדברי חה"כ ברושי, שהעלה את ההצעה על סדר היום: "הממשלה נכשלה בטיפול במחדל הכלבת המתמשך בצפון הארץ"

חה"כ איתן ברושי (המחנה הציוני) הגיש לכנסת דרישה להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית שתרד לעומקו של מחדל הכלבת החמור שמתחולל בתקופה האחרונה בצפון הארץ, אך בשבוע שעבר הופלה ההצעה על ידי חברי הכנסת הקואליציה.

חה"כ איתן ברושי
חה"כ איתן ברושי
השנה נשבר שיא במספר מקרי הכלבת בישראל ואובחנו כ-70 מקרים עד סוף דצמבר 2017. עיקר ההתפרצות התרחשה במועצות האזוריות גלבוע, עמק המעיינות, עמק יזרעאל ומגידו. במספר מקרים אף הותקפו בני אדם על ידי בע"ח הנגועים במחלה ומספר אנשים ננשכו, כולל ילדה בת 4. תושבים בעמקי הצפון מדווחים על תחושת פחד כבדה, הסתגרות בבתים ונשיאת מקלות וכלי נשק מאולתרים על מנת להתגונן. כמו כן, התגלו מספר מקרים בהם עברה כלבת מחיות בר אל חיות בית.
מחלת הכלבת הינה מחלה מסוכנת וחשוכת מרפא, ואי טיפול מידי בה עלול לגרום למותו של החולה.
ח"כ איתן ברושי: "הממשלה נכשלה בטיפול במחדל הכלבת המתמשך בצפון הארץ. לא רק שהממשלה לא השכילה להתכונן ולמנוע את התפרצות המחלה, אלא היא נכשלת גם בטיפול בדיעבד. זה לא מפתיע שהמחלה התפרצה, מה שמפתיע הוא גודל החידלון של הממשלה בטיפול במשבר וניסיון הטלת האחריות על המועצות האזוריות. בימים האחרונים הגשתי דרישה להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית, שתרד לעומקו של המחדל ותמנע את הישנותו."
תושבי המועצות האזוריות בצפון מדווחים על תחושה של פחד, הסתגרות בבתים עם רדת הערב ואף נשיאת מקלות ואלות לצרכי הגנה עצמית. בשבוע שעבר קיימה ועדת כלכלה של הכנסת בראשות חה"כ איתן כבל דיון בנושא, בו ביקר בחריפות ח"כ כבל את משרד החקלאות ואמר כי המשרד נכשל כישלון טוטאלי בטיפול במשבר. בוועדת הכספים הזהיר יו"ר ארגון הרופאים הווטרינרים של הרשויות המקומיות מפני אסון, וציין כי ישנה עלייה של כ-400% במקרי כלבת לעומת שנים קודמות. מספר בני אדם אף הותקפו וכן זוהו מספר חיות בית וחיות משק שנדבקו במחלה.
למרות כל זאת, ביום רביעי שעבר הצביעו 38 מחברי הקואליציה כנגד ההצעה ומנעו הקמת ועדת חקירה פרלמנטרית שתרד לעומקו של המשבר ותספק מסקנות ליישום בעתיד למניעת הישנותו.
חה"כ ברושי: "לצערי הצעתי להקמת ועדת חקירה לא התקבלה במליאה. הקואליציה ממשיכה להוכיח שחבריה דואגים רק לעצמם ולא לאזרחים ולבריאותם, בטח לא לאזרחים במרחב הכפרי ולחקלאים, שמוזנחים פעם אחר פעם."

אודות admin

עשוי לעניין אותך

מאיר יפרח, מזכיר ארגון מגדלי ירקות בישראל

ביטחון מזון לעם ישראל

זכורות לנו הכוונות להביא מים במכליות מטורקיה, ותארו לעצמכם שהיינו סומכים עליהם ולא על עצמנו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>