עמוד הבית / איפה הכסף? / חקלאי דיווח על גניבת צאן ונחשד בהונאת רשויות המס

חקלאי דיווח על גניבת צאן ונחשד בהונאת רשויות המס

כבשים (צילום: ד"ר אבישי טייכר)
כבשים (צילום: ד"ר אבישי טייכר)
דיווח על גניבת ענק של כ-435 טלאים וכבשים מהחווה באזור עין הבשור, שבדרום הארץ, הוביל לחשדות כנגד החקלאי בגין ניסיון הונאה של רשויות המס בסך של כחצי מיליון ₪

ביום ראשון השבוע התקבל במשטרת ישראל דיווח על גניבת 435 טלאים וכבשים, מדיר ליד עין הבשור שבחבל אשכול בדרום הארץ.
עם קבלת הדיווח במשמר הגבול על גניבת הענק, פתחה היחידה המרכזית לחקירת פשיעה חקלאית של מג"ב בדרום בחקירה, במסגרתה הגיעו לדיר עשרות אנשי מג"ב, חוקרים ומעבדה ניידת שהחלו באיסוף ממצאים וראיות מהמקום.
כבר בשלבים הראשונים של החקירה ועם איסוף הממצאים תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות החלו החוקרים לחשוד כי אין מדובר בגניבה של ממש וכי ככל הנראה מדובר בניסיון הונאה.
ככל שנאספו הממצאים וככל שהתקדמה החקירה, כך התחזק החשד שמדובר אכן בהונאה. במהלך חקירת החקלאי ובני משפחתו עלה החשד, כי ככל הנראה הטלאים והכבשים נמכרו במהלך שנת 2017 "בשחור", ללא כל דיווח לרשויות המס.
"עם קבלת הדיווח הקפצנו כוחות רבים למה שהיה נראה לנו כאחת מגניבות הצאן הגדולות ביותר בשנים האחרונות. עם איסוף הממצאים ופענוח הזירה התברר לנו כי מדובר בחשד להונאה בסכום של כחצי מיליון שקלים אותם העלימו ככל הנראה משפחת החקלאי," מסר קצין החקירות של מג"ב.
במג"ב רואים בחומרה כל ניסיון להונות את משטרת ישראל בדיווחים כוזבים, המאלצים את המשטרה בעת קבלת הדיווח להשקיע אמצעים ומשאבים רבים, תוך הוצאות תפעוליות כספיות גדולות. עוד מוסיפים במג"ב כי במסגרת המאבק בפשיעה החקלאית נעשה שימוש באמצעים המתקדמים ביותר שעומדים לרשות המשטרה, אמצעים שמפענחים גם מקרים בהם מנסים להונות את רשויות אכיפת החוק.
חשוב להבהיר שלאירוע אין קשר למושב עין הבשור, אלא מדובר בחווה שבאזור ליד המושב.
חקירת האירוע נמשכת.

אודות admin

עשוי לעניין אותך

מאיר יפרח, מזכיר ארגון מגדלי ירקות בישראל

ביטחון מזון לעם ישראל

זכורות לנו הכוונות להביא מים במכליות מטורקיה, ותארו לעצמכם שהיינו סומכים עליהם ולא על עצמנו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>