עמוד הבית / חדשנות / יש לקדם תכנית חירום רב שנתית לעמידה בייעדי ייצור חשמל מאנרגיה מתחדשת

יש לקדם תכנית חירום רב שנתית לעמידה בייעדי ייצור חשמל מאנרגיה מתחדשת

אמר ח"כ ברושי והודיע כי בימים הקרובים יגיש הצעת חוק שתאפשר להרחיב את השטח עליו רשאים חקלאים להקים מתקנים להפקת אנרגיה סולארית

בשבוע שעבר ערכה השדולה לקידום אנרגיה ירוקה בכנסת כינוס רב משתתפים, בהשתתפות נציגי משרדי הממשלה וגורמים נוספים מתחום האנרגיה והגנת הסביבה, בהובלת ח"כ איתן ברושי (המחנה הציוני), לבחינת מצב העמידה ביעדים המחייבים, שהממשלה קבעה לייצור חשמל ממקורות אנרגיה מתחדשים וההיערכות לשנים הבאות.

ח"כ איתן ברושי
ח"כ איתן ברושי
במהלך הכינוס הודיע ח"כ ברושי כי בימים הקרובים הוא מתכוון להגיש הצעת חוק שתאפשר להרחיב את השטח עליו רשאים חקלאים להקים מתקנים להפקת אנרגיה סולארית. כיום השטח החקלאי עליו מותר להקים תשתיות לייצור אנרגיה סולארית הינו 250 דונם בלבד. הצעת החוק של ח"כ ברושי תגדיל את השטח לאלף דונם שיופנו להקמת תשתיות להפקת אנרגיה סולארית.
מנכ"ל משרד האנרגיה, אודי אדירי, נתן בכינוס סקירה על מצב העמידה ביעדים של הממשלה. לדבריו, הממשלה תעמוד ביעד לשנת 2020 של ייצור 10% מתפוקת החשמל מאנרגיות מתחדשות. לדבריו, עד 2030 ישראל תיגמל משימוש בדלקים מזהמים. עוד הוסיף אדירי כי יכנס בקרוב את הועדה הבין משרדית שהוקמה בעקבות חוק האנרגיה הירוקה שהוביל ח"כ ברושי בשנה שעברה. מטרת הועדה הינה לקדם את השימוש באנרגיות מתחדשות ולהסיר חסמים לצורך מטרה זה.
ח"כ ברושי אמר: "למרות הנתונים המעודדים וההצהרה שהממשלה תעמוד ביעדים, קשה לשכוח שהיה גם יעד ל-2014 שעמד על 5% ואילו גם כיום אנו עומדים על כ-3% בלבד ייצור חשמל מאנרגיות מתחדשות. אני עומד על כך, שתגובש תכנית חירום רב שנתית שתאפשר תנאים לעמידה ביעדי הממשלה לשנים הקרובות. השדולה תמשיך לעקוב אחרי עמידת היעדים של הממשלה ותקיים דיון נוסף בנושא כבר בחודשים הקרובים. מוטלת לפתחנו האחריות לדאוג לכך שלדורות הבאים יהיו אוויר נקי, שטחים ירוקים ופורחים ושטחים כפריים וחקלאיים לגדל בהם את מזונם. רק באמצעות הרחבת השימוש באנרגיה נקייה ומתחדשת נוכל לעמוד בצרכים של האוכלוסייה ההולכת וגדלה בישראל."

אודות admin

עשוי לעניין אותך

מאיר יפרח, מזכיר ארגון מגדלי ירקות בישראל

ביטחון מזון לעם ישראל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>