עמוד הבית / חדשנות / תנועת המושבים קיימה סיור במושבי המועצה האזורית מעלה יוסף

תנועת המושבים קיימה סיור במושבי המועצה האזורית מעלה יוסף

סיור במעלה יוסף - ישיבת עבודה
סיור במעלה יוסף – ישיבת עבודה
מאיר צור: "נמשיך להיות לכם ולכלל המושבים לעזר גם בנושא הנחלות והקרקעות"

הנהלת תנועת המושבים קיימה השבוע סיור במושבי המועצה האזורית מעלה יוסף. את הסיור ארגנו אלי אליהו, יו״ר הועדה החקלאית של המועצה האזורית במעלה יוסף ואורלי עמית, רכזת שטח הצפון של תנועת המושבים.
הסיור החל במושב מעונה. יו״ר ועד המושב, שלומי שושן וחברי ההנהלה סיפרו על מצב החקלאות במושב המאופיינת מהטלה, פטם ובעיקר פטריות. בנוסף על הסדרת הקרקעות והנחלות במושב. שושן הודה למאיר צור ולעמית יפרח ואמר: ״תנועת המושבים עזרה לנו ודחפה אותנו להסדרים בעניין הנחלות״. מזכ״ל תנועת המושבים, מאיר צור, אמר לו: ״כיף לראות אנשים שחותרים למגע ורואים בנו כתובת. אנו נמשיך להיות לכם ולכלל המושבים לעזר, גם לפתור את נושא הנחלות והקרקעות."
לאחר מכן הצטרף ראש המועצה, שמעון גואטה, שהסביר על הפעילות הענפה של המועצה ועל המרוץ השנתי שהמועצה עושה לזכרם של חלליה (ראה ידיעה נפרדת בעמ' 4).
משם הלכו לסיור במפעל ״מרינה פטריות״ ולמדו על גידול הפטריה ועל הענף כולו.
לאחר מכן נסעו למושב צוריאל. פרוספר תורג'מן, יו״ר הועד של המושב ודוד קובליו, מזכיר המושב, קיימו להנהלת התנועה סיור בהרחבות והדגישו, כי קיימת במושב אוכלוסיה צעירה ואיכותית שחוזרת לגור בהרחבות. בנוסף ראו על גידול האפרסקים והנשירים במושב.
משם נסעו לסיור בבית אריזה של יעקב תורג'מן, שהבנים שלו ממשיכים את העסק והתקיימה עם מזכירות המושב. יעקב, מנהל בית האריזה, סיפר: "בית האריזה שומר על החקלאים הקטנים בחיים. אנו משווקים את הסחורה החקלאית של כל החקלאים במושב ודואגים לחקלאים כקואופרציה של המושב." מזכ״ל תנועת המושבים, מאיר צור, בירך אותו ואת בניו על פעילותו לשימור החקלאות במושב.
הסיור הסתיים במושב חוסן. יו״ר הועד, דוד אלבו, סיפר כי מדובר באחד המושבים הגדולים במעלה יוסף וכי בכוונתם להקים בית ספר אזורי במושב.

כיתוב
תנועת המושבים ישיבת עבודה במהלך הסיור במעלה יוסף

אודות admin

עשוי לעניין אותך

עמי ארנין

השפעת צינון פרות יבשות על ביצועיהן בתחלובה העוקבת

סיכום ניסוי 2016 ד"ר עמי ארנין, ד"ר איתי עסיס, ד"ר בני שריר, ד"ר מיכאל ואן …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>