עמוד הבית / חדשנות / נשים בחקלאות – אילנית בר-זאב

נשים בחקלאות – אילנית בר-זאב

אילנית בר-זאב, סמנכ"לית חטיבת המוצרים הטבעיים ב"פרוטרום" – יבול שיא

ההיכרות האישית שלי עם חקלאות היא צעירה למדי אך מאוד תוססת וענפה.

אילנית בר-זאב
אילנית בר-זאב

לפני כשנתיים הצטרפתי ליוני גליקמן, נשיא חטיבת המוצרים הטבעיים בחברת "פרוטרום" להקים את החטיבה הטבעית של החברה.
אנו חולמים ויוצרים אפשרויות מהשדה לצלחת. והחלומות גדולים והעשייה בהתאם: רחבה וענפה ואנסה לציין כמה מוקדים מתוכה:
אני מעורבת במספר פרויקטים של אצות. מאחריות על חוות אצות במושב גילת, אשר החומר שהיא מפיקה נמכר לחברות הקוסמטיקה הגדולות בעולם, עד להפקת פיגמנטים שונים, כצבעי מאכל טבעיים.
תחום האצות הינו תחום מרתק, אחד היפים שיש, והחוכמה הינה, כמו בכל שימוש במתנה מהטבע, לבחון את הרכב האצה או הצמח מול צרכים שונים של תעשיית המזון או הקוסמטיקה, לפתח את הזן האופטימלי, לגדל בצורה המיטבית ביותר להעצמת החומרים הפעילים הנדרשים, לדעת להפריד את הרכיבים השונים שבתוך הצמח, ולהשתמש ביעילות בכמה שיותר רכיבים, למטרות שונות.

עירון אוזן, שמגדל את האצות עבורנו במושב גילת, ושקיבל חקלאי מצטיין השנה, הינו בנו של שר החקלאות לשעבר אהרון אוזן ז"ל והוא שותף אמיתי לדרך ומכל הלב והנשמה; יזם בכל רמ"ח איבריו, שמעביר לי שיעורים על החקלאות בישראל לדורותיה ומדביק אותי באהבתו לתעשייה החקלאית.

כיום חוות האצות שלנו הינה חלק מתוכנית לימוד של כ-10 בתי ספר תיכוניים בדרום ומרכז הארץ, כפרויקט 5 יח' לימוד לבגרות של מגמות ביוטכנולוגיה, בעזרת אסתר סבן המופלאה, שהתאהבה באצות שלנו במסגרת פרויקט שערכה באוניברסיטת בן גוריון, והחליטה להדביק בהתלהבותה את בני הנוער.
השנה אף האצות שלנו ילמדו במסגרת יג-יד , מגמת ביוטכנולוגיה, במכללה בירושלים לבנות חרדיות. העצמה נשית בהתגלמותה.

פרויקט מלהיב נוסף שהייתי מעורבת מתחילתו (ובעצם מתחילת היותי חולמת פתרונות מהטבע בפרוטרום), ובחודשים אלו קצרנו את היבול הראשון המסחרי – הינו החוכמה והידע הישראלי עם חקלאים בספרד, לגידול שדות רוזמרין, עם רכיבים פעילים אופטימליים, שאותם אנחנו נמצה באתרים שלנו בספרד ובסלובניה, לצרכי שימור טבעי של המזון והמשקאות שלנו.
הכוונה הייתה לפתח ולגדל את הרוזמרין בארץ, לעשות שימוש בידע שנצבר, כדי לקדם את החקלאות בישראל. אולם לאחר שנה, כשהתברר לנו שעלויות המים אינן מאפשרות לגדל זאת בארץ, לקחנו את הידע, החוכמה ויכולות הגידול של "חישתיל" והתחלנו לגדל בספרד.
זה קרה לאחר ששוחחנו עם חקלאים רבים בארץ ועשינו ניסויים ולא וויתרנו, אך לבסוף הרמנו ידיים והבנו שהגידול בישראל לא יהיה תחרותי עקב עלויות גבוהות פי ארבעה ואי כדאיות כלכלית לגידול בארץ, לצערנו.

כיום אני מעורבת בפרויקטים שונים בארץ ובעולם, כולל הקמת שדות צמח האנטו בגוואמלה, פרו וקולומביה, תוך הדרכה ותמיכה בנשים בחקלאות, ליצור פרנסה עבור ביתם, תוך הבטחת הכנסה מולם.
האנטו הינו צמח יפיפה, שממנו אנו מפיקים את הצבע הצהוב-כתום הטבעי למוצרי החלב, מאפים ומתוקים, באתרים שלנו בפרו ובספרד.
את החקלאיות הללו, כ-500 במספר , שכל אחת מגדלת שדה קטן של כ-10 דונם, עם שתילים שניתנו לה ע"י השותפים המקומיים שלנו, תוך הדרכה והכוונה צמודה עד לקציר, אני הולכת לפגוש החודש וההתרגשות בעיצומה.

לפני כחצי שנה ביקרתי במספר מיזמי חקלאות מרשימים בפרו, והתגאיתי לראות את מערכות ההשקיה ,ההדברה והמיכון של חברות ישראליות ואת ההערכה הגבוהה של החקלאים הפרואנים לישראל ולידע החקלאי שלה.

כשהשתלבתי בעבודה ב"פרוטרום",שרובה ככולה מסתובבת סביב החקלאות התגלה לי עולם מדהים ומרתק כאחד. זה היה אחרי שנים של פעילות בחברות גדולות במדינה. אני רואת חשבון בהשכלתי וניהלתי אגפי כספים. עבדתי בחברת "אסם" כ-3 שנים, כמנהלת כספים. המשכתי לפניציה ובחמש שנים הראשונות כיהנתי כמנהלת אגף כספים, ולאחריהן ארבע שנים כמנהלת אגף שיווק ומכירות , ואחריות על אזור הים התיכון עבור הקונצרן גארדיין. ניהלתי יחידה עסקית בחברת "קוטלב" בקיבוץ חניתה לאורך שלוש שנים, תוך אחריות על מספר חברות בנות בעולם.

החל מהשנה אנו מקימים מעבדת חדשנות, FoodNxt, לחברות סטרט-אפ ומיזמים המתמחים בחדשנות במזון ובחומרי גלם של מזון. המעבדה תוקם במגדל העמק ותתמקד בפיתוח חומרי גלם פונקציונליים ממקור טבעי (functional ingredients/nutraceuticals) לתעשיית המזון, המשקאות ותוספי תזונה.
נשמח להוודע ליזמים ומיזמים מעניינים בתחום, ולתמוך באלו שייבחרו.

לסיכום אפשר להגיד שזכיתי. עולם התוכן שלי מעניין ומרתק, ואני נוטלת חלק קטנטן במהפכה חשובה מאין כמותה, של הנגשת רכיבים מהטבע, בריאים, שורשיים ונקיים יותר מהתוספים המסוכנים – עבור המזון והמשקאות שאנו מכניסים לבתינו ומגישים לילדינו.

נולדתי בקרית מוצקין לפני 45 שנה, מתגוררת בקריית ביאליק בצוותא עם בן זוגי וילדינו.

אודות admin

עשוי לעניין אותך

עמי ארנין

השפעת צינון פרות יבשות על ביצועיהן בתחלובה העוקבת

סיכום ניסוי 2016 ד"ר עמי ארנין, ד"ר איתי עסיס, ד"ר בני שריר, ד"ר מיכאל ואן …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>