עמוד הבית / חדשנות / פיתוחים טכנולוגיים / יום עיון לזכרו של פרופ' אלי פוטיבסקי בנווה יער

יום עיון לזכרו של פרופ' אלי פוטיבסקי בנווה יער

מי שכיהן כמנהל מינהל המחקר החקלאי – יבול שיא

שנה עברה מאז נפטר פרופ' אלי פוטייבסקי. ביום חמישי 25 לינואר 2018 התקיים יום עיון לזכרו בנווה יער. אלי היה חוקר במנהל המחקר החקלאי, מייסדה ומנהלה הראשון של יחידת צמחי התבלין והבושם, מנהל מרכז המחקר נווה יער וראש מינהל המחקר החקלאי. במסגרת עבודתו עסק בין היתר בייסוד ענף צמחי התבלינים הטריים בישראל והוביל את שינוי מעמדה של נווה יער מתחנת מחקר אזורית למרכז מחקר של מינהל המחקר החקלאי. כראש מינהל המחקר החקלאי יזם והוביל רפורמה ארגונית וכן את הקמת בנק הגנים הישראלי.

בתו של אלי פוטוייבסקי ז"ל ביום העיון לזכרו
בתו של אלי פוטוייבסקי ז"ל ביום העיון לזכרו

ביום העיון שאורגן על ידי פרופ' נתיב דודאי ומשפחת פוטיבסקי, נכחו כ 150 אנשי מחקר, חקלאים, בני משפחה וחברים. דברים לזכרו ועל פועלו של אלי נשאו בתו נירית פילוסוף, שר החקלאות לשעבר מר שלום שמחון, ראש מועצה אזורית יזרעאל מר אייל בצר, ראש מינהל המחקר החקלאי לשעבר פרופ' יורם קפולניק, והחוקרים ד"ר אפריים לוינסון ופרופ' נתיב דודאי. ההרצאות התמקדו בעבר והעתיד של הענף בישראל. מר דוד סילברמן, ממ"ר תבלינים ארצי, סיפר על האתגרים בענף יצוא התבלינים הטריים, שלצערנו בשנים האחרונות צמיחתו פסקה ואף ניכרת ירידה בהיקפו וברווחיותו. מר אברהם דהאן הציג את מפעלו "תלמוד הצמחים", שעוסק בחקירת רפואת הצמחים היהודית במקורות ובתיעוד היסטורי, עם הפנים לעתיד. ד"ר נירית ברנשטיין סיפרה בהרצאתה על ענף הקנאביס הרפואי המתפתח בישראל. בכנס הושקו שני ספרים חדשים שהוענקו לבאי הכנס. האחד הוא ספר מרתק שחיבר פרופ' פוטיבסקי המתאר את ההיסטוריה של הקמת ענף התבלינים בישראל, והשני הוא ספר זיכרון שבו בני משפחה, עמיתים וחברים מתארים את הביוגרפיה האישית והמקצועית שלו. שני הספרים שהוצאו לאור על ידי משפחת פוטיבסקי ונערכו על ידי גב' מלי ברזילי, מהודרים ומשופעים בתמונות רבות.

אודות admin

עשוי לעניין אותך

עמי ארנין

השפעת צינון פרות יבשות על ביצועיהן בתחלובה העוקבת

סיכום ניסוי 2016 ד"ר עמי ארנין, ד"ר איתי עסיס, ד"ר בני שריר, ד"ר מיכאל ואן …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>