עמוד הבית / חדשנות / מיליוני שקלים יושקעו לטובת הסדרת צמתים מסוכנים בכביש 4

מיליוני שקלים יושקעו לטובת הסדרת צמתים מסוכנים בכביש 4

כרמל סלע, ראש המועצה: "מדובר בצמתים מהמסוכנים במועצה, אני מברך את חברת נתיבי ישראל על קידום הפרויקטים שיביא פתרון בטיחותי לתושבי המועצה והאזור"

בשורה של ממש בהסדרת צמתים מסוכנים לאורכו של כביש 4. בפגישת עבודה שנערכה בנוכחות כרמל סלע, ראש המועצה חוף הכרמל, מודי ברכה, סגנו ומהנדס המועצה, אסף וחנר עם מנכ"ל נתיבי ישראל, ניסים פרץ וצוותו, נענו בנתיבי ישראל לבקשת המועצה והחלו בקידום מזורז של תכנון מפורט של צומת כפר גלים. תכנון הצומת יאפשר גם פניות מדרום לכוון מערב (כפר גלים) ופתרון בטוח של חצייה רגלית. נתיבי ישראל מינתה מנהל פרויקט שמתחיל בתכנון והצפי לתחילת ביצוע הפרויקט בעוד כשנה.

כביש 4 - סכנת חיים
כביש 4 – סכנת חיים
כמו כן, חלה התקדמות משמעותית לקראת הסדרת רמזור בצומת כרם מהר"ל ועופר, כאשר צפי תחילת העבודות כבר בסוף 2018.
כזכור, צומת כרם מהר"ל הוגדר כמוקד סיכון המהווה סכנת חיים, עוד ב-2011 עי" משרד התחבורה. הצומת מזין מספר ישובים ובתי ספר אזוריים, מתחם עסקים ותחנת דלק ומהווה סכנה של ממש ללא נתיבי השתלבות. בבדיקת נפח תנועה הוברר מעל כל ספק כי קיימים לחצי תנועה גדולים, המהווים מוקד סיכון.
בתוך כך, המועצה קידמה תכנון של מעגל תנועה בצומת בית חנניה על כביש 6531 ומסרה את התכנון לנתיבי ישראל, שתבחן בחיוב שילוב הסובה בתכנון והסדרת הכביש בעלות מוערכת של כ-2 מיליון ₪. עוד סוכם, כי צומת ניר עציון, צומת מסוכן שאירעו בה תאונות דרכים קטלניות, יועלה לדיון בוועדה הבין משרדית למוקדי סיכון.
המועצה קידמה והציגה בפני מנכ"ל נתיבי ישראל תכנון מוקדם של שיפורי בטיחות, לרבות שני מעגלי תנועה על כביש 7111 בחזית הכניסות לעין הוד. התכנון המוצע ישפר בצורה משמעותית את הבטיחות לאורך כביש 7111 וימתן את מהירות התנועה בכביש ויאפשר חצייה בטוחה. המועצה הופנתה למשרד התחבורה לבחינת קידום הנושא.
מחלף דרומי לעתלית – ראש המועצה חזר על הבקשות הקודמות לאשר מחלף דרומי לישוב עתלית. הנושא נדרש הם מבחינה תנועתית עקב תנופת הפיתוח המואצת של הישוב והן מבחינה ביטחונית. מהנדס המועצה הציג תכנון מוקדם של מפרדה יעילה שמאפשרת את כל כווני התנועה בחיבורים לכביש מס' 2 במפרדה. מנכ"ל נתיבי ישראל הכיר לראשונה בחשיבות של מחלף דרומי לעתלית והנושא יקודם בשיתוף רמ"י.

כיתוב
כביש 4. צומת כרם מהר"ל הוגדר כמוקד סיכון המהווה סכנת חיים

אודות admin

עשוי לעניין אותך

עמי ארנין

השפעת צינון פרות יבשות על ביצועיהן בתחלובה העוקבת

סיכום ניסוי 2016 ד"ר עמי ארנין, ד"ר איתי עסיס, ד"ר בני שריר, ד"ר מיכאל ואן …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>