עמוד הבית / חדשנות / צור: "לעצור באופן מידי את הייבוא הפרוע – הן של הירקות הקפואים והן של הטריים"

צור: "לעצור באופן מידי את הייבוא הפרוע – הן של הירקות הקפואים והן של הטריים"

בתגובה לכוונת משרד החקלאות, הכלכלה והאוצר לאפשר לרגל חג הפסח ייבוא של ירקות קפואים לתעשייה וייבוא של ירקות טריים לצרכנים

מזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל, מאיר צור שלח הבוקר מכתב לשר החקלאות ופיתוח הכפר, אורי אריאל, בנוגע לכוונת משרד החקלאות, הכלכלה והאוצר לאפשר לרגל חג הפסח ייבוא של ירקות קפואים לתעשייה וייבוא של ירקות טריים לצרכנים.

מאיר צור. "לעצור את היבוא הפרוע באופן מידי"
מאיר צור. "לעצור את היבוא הפרוע באופן מידי"

צור אמר לאריאל: "אני קורא לך לעצור באופן מידי את הייבוא – הן של ירקות הקפואים והן של הטריים.  בארץ קיימים עודפים של ירקות ולא יכול להיות מצב בו החקלאים שלנו אשר מתפרנסים מגידול ירקות, בעיקר בתקופת החגים, יאלצו לזרוק את הירקות שגידלו בזיעת אפם לטובת ירקות מחו"ל וזה בשביל שמישהו יגרוף רווחים על חשבון החקלאים שלנו. זאת לצד פגיעה אנושה במפעלים הנמצאים בפריפריה ומוכרים את עיקר תוצרתם דווקא בתקופת החגים. אנו לא מקבלים את זה בשום תנאי.

"ובכל ההערכה כלפיך, אנו רואים בך כמי שאחראי לפעול לעצור באופן מידי את הייבוא הפרוע וחסר הרסן הזה."

מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל, אבשלום (אבו) וילן הצטרף לדבריו של צור ואמר: "יש למנוע את ייבוא הירקות הקפואים לחג והירקות הטריים. הדבר יביא לפגיעה קשה מאוד למגדלי הירקות לתעשייה בכל רחבי הארץ ולפגוע אנושות במפעלים הנמצאים בפריפריה ומוכרים את עיקר תוצרתם בחגים. אין שום הצדקה כלכלית לייבוא פרוע".

 

 

אודות admin

עשוי לעניין אותך

עמי ארנין

השפעת צינון פרות יבשות על ביצועיהן בתחלובה העוקבת

סיכום ניסוי 2016 ד"ר עמי ארנין, ד"ר איתי עסיס, ד"ר בני שריר, ד"ר מיכאל ואן …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>