עמוד הבית / חדשנות / חוגגים פסח במושבים

חוגגים פסח במושבים

תכנית 'שריגים' של תנועת המושבים ובני המושבים, קיימה השבוע אירוע ייחודי לנציגי המושבים והוא ערב הכנה לליל הסדר

תכנית 'שריגים' של תנועת המושבים ובני המושבים, לחיזוק הקשר בין המורשת היהודית למושב, קיימה השבוע אירוע ייחודי לנציגי המושבים והוא ערב הכנה לליל הסדר.
במהלך הערב הוצגו בפני נציגי המושבים התכנים, הרעיונות והמבנה של ליל הסדר וכיצד להפוך אותו לערב משמעותי, חוויתי ומגבש, בו כל משפחה חוזרת אל הסיפורים המכוננים והערכים החשובים שלה. הערב החל עם שיעור מרתק של ד"ר גילי זיוון על המקורות ממנו צמחה ההגדה במאות הראשונות לספירה. בהמשך עסקו המשתתפים במבנה הסדר ובדרכים בהם ניתן להגמיש את הטקס ולהוסיף עליו הצגות, צחוק, משחקים, שיחות עומק ומקורות עכשוויים.

ערב הכנה לליל הסדר של תכנית שריגים
ערב הכנה לליל הסדר של תכנית שריגים
שירי ארדיטי נחום העומדת בראש תכנית שריגים, לצד תפקידיה כמנהלת תנועת בני המושבים ומנהלת אגף חברה וקהילה בתנועת המושבים, אמרה: "אנחנו מבקשים להפוך באמצעות תכנית שריגים את התרבות היהודית לחלק אמיתי של הזהות האישית, המשפחתית והקהילתית שלנו. ליל הסדר הוא הזמן בו אנחנו מתבקשים להעביר לדור הבא את הלפיד, להכיר להם את הבסיס ממנו אנחנו רוצים שיצמחו, ללמד אותם כיצד לוקחים סיפור עתיק ומלא עוצמה והופכים אותו לרלוונטי לנו גם אחרי אלפי שנים. לכן הערב הזה כל כך משמח אותי, הוא הזדמנות נהדרת לכולנו לחשב מסלול מחדש, למצוא את הדרכים שלנו לספר את הסיפור."
חגית ברטוב, מובילת פרויקטים ואחראית התוכן של 'שריגים' עודדה את המשתתפים למצוא את הדרך שלהם 'לספר ביציאת מצרים'. ברטוב תיארה: "הטקסט של ההגדה הוא רק המלצה, אחת הדרכים האפשרויות לספר את הסיפור, דרך שאולי התאימה יותר לדורות קודמים. לדעתי, אם אתם רוצים לקיים כהלכתה את המצווה 'והגדת לבנך (ולבתך)', אתם צריכים לוותר על חלק מהטקסט המוכר והלא מובן, ולבחור דרך אחרת, בהירה ומעניינת יותר, דרך שתתאים למשפחה שלכם."
המשתתפים קיבלו חוברת מיוחדת שנכתבה על ידי צוות 'שריגים', המסכמת את הרעיונות העקרוניים ואת הרעיונות היצירתיים שנלמדו בערב ועוד נוספים.
לקבלת חוברת במייל ניתן לפנות אל kehila@srigim.org.il

אודות admin

עשוי לעניין אותך

עמי ארנין

השפעת צינון פרות יבשות על ביצועיהן בתחלובה העוקבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>