עמוד הבית / חדשנות / גלובוס פארמה תשקיע כ-4 מיליון ש"ח בחממות בחו"ל

גלובוס פארמה תשקיע כ-4 מיליון ש"ח בחממות בחו"ל

החברה תקים מתחם חממות לגידול קנביס רפואי בהיקף של עד 100 דונם * המתחם היה אמור להיות מוקם בישראל, אך הממשלה הקפיאה את היצוא

'גלובוס פארמה', שחתמה על הסכם מפורט עם חברת 'טוגדר' (ת"א: טגדר) ומתמחה בגידול וייצור מוצרי קנאביס רפואי בישראל, וייצוא מוצריו לשווקים בינלאומיים, הודיעה כי התקשרה בהסכם הבנות מחייב לשיתוף פעולה במסגרתו יוקם ויופעל מתחם חממות המיועד לגידול, שיווק וייצוא של קנאביס רפואי ותוצריו בשטח של עד 100 דונם מחוץ לישראל, במדינה זרה, כנראה בגרמניה, בהיקף של עד כ-60 טון לשנה.

קנביס רפואי. במקביל לפעילות היצוא שהחברה צופה בהינתן אישור יצוא ממשלת ישראל
קנביס רפואי. במקביל לפעילות היצוא שהחברה צופה בהינתן אישור יצוא ממשלת ישראל
במסגרת ההסכם תחזיק טוגדר בכ-51% מהשותפות, והחברה הזרה, שהינה בעלת ההיתרים והרישיונות מהרשויות הרלוונטיות במדינה הזרה לגידול, ייצור, ייצוא ושיווק קנאביס תחזיק 49%. הסכם מפורט ייחתם תוך 60 יום. מימון הפרויקט יתבצע בהלוואת בעלים של טוגדר, בהיקף ראשוני של עד 4 מיליון שקלים, בכפוף לתכנית העסקית שתצורף להסכם. כל סכום נוסף שיידרש כהון עצמי לפרויקט, אם וככל שיידרש, יועמד ע"י טוגדר לפי התקדמות הפרויקט וצרכיו, בהתאם להחלטתה הבלעדית. השותפות תפרע את הלוואת הבעלים מתוך סכומי הכסף הראשונים שיהיו זמינים ונזילים לחלוקה.
בכוונת החברות להקים ולהפעיל את המתחם בהקדם האפשרי, כך שהיבול הראשון יתקבל כבר ברבעון הראשון של 2019. לצורך כך, יפעלו להקמת המתחם לכל המאוחר תוך 6 חודשים מחתימת ההסכם. בשלב ראשון יעמוד היקף תוצרת הקנאביס השנתית על כ-15 טון ויגדל עד ל-60 טון בהתאם להסכמי שיווק והפצה עם גורמים אסטרטגיים, שבכוונת החברה לקדם בטווח הזמן הקרוב. חברת הפעילות מעריכה כי פוטנציאל ההכנסות בשלב הראשון מהפעילות במדינה הזרה, ב-2019, יעמוד על 75 מיליון דולר ועד להכנסות של 300 מיליון דולר לשנה.
עם השלמת הפרויקט, תוכל החברה לייצר הכנסות מקנאביס רפואי, ע"י מימוש אסטרטגיה גלובלית של גידול, שיווק ויצוא של קנאביס רפואי, תוך הפחתת ריכוזיות של גידול ויצוא ממדינה אחת בלבד. הפרויקט יסייע לחברה לייצר הכנסות מהותיות מגידול קנאביס, במקביל לפעילות היצוא שהחברה צופה בהינתן אישור יצוא ממשלת ישראל.
ניסים ברכה, מייסד-שותף בחברה: "אנו מממשים את האסטרטגיה העיסקית של החברה להקמת חברת אגרוטק בינלאומית. ההסכם להקמת מתחם חממות בהיקף משמעותי במדינה זרה מניח את התשתית ליצירת הכנסות גם מחוץ לישראל וללא תלות באישור הייצוא מהממשלה. אנו משוכנעים כי יצירת תזרימי מזומנים מחו"ל תוביל לגיוון מקורות ההכנסה של החברה. אנו מאמינים כי ייצור מוצרי קנאביס במדינות בעלות יתרונות של מזג אויר, עלויות כוח אדם, קרקעות ומים זמינים עשויות לשפר את הרווחיות מכל גרם קנאביס רפואי שנמכר, תוך יצירת ערך רב לכלל בעלי המניות של החברה."
אריק פילסטיין, מנכ"ל טוגדר: "אני תומך לחלוטין בגישה האסטרטגית של גלובוס פארמה כשהיא פונה לשוק הקנאביס עם הסתכלות גלובלית, תוך הפחתת ריכוזיות הגידול והיצוא ממדינה אחת."

אודות admin

עשוי לעניין אותך

עמי ארנין

השפעת צינון פרות יבשות על ביצועיהן בתחלובה העוקבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>