עמוד הבית / חדשנות / לראשונה: תמיכה בהתארגנות בענף הייצוא החקלאי

לראשונה: תמיכה בהתארגנות בענף הייצוא החקלאי

משרד החקלאות יתמוך בהתארגנות חקלאים ליצוא בהיקף של 10 מיליון ₪, במטרה להגדיל את רווחיות החקלאים מייצוא, תוך חיזוק כוח המיקוח בחו"ל • במשרד החקלאות מאמינים, כי המהלך יהווה דוגמה להתארגנויות נוספות בענפי ייצוא אחרים

עמוס דה-וינטר – קו למושב

משרד החקלאות מקדם בימים אלה פיילוט לתמיכה בהתארגנות חקלאים ליצוא תוצרת חקלאית טרייה לשנים 2020-2018. במסגרת זו, המשרד יקצה תקציב של 10 מיליון ₪. המטרה: הגדלת הרווחיות של החקלאים מייצוא, תוך חיזוק כוח המיקוח מול הקניינים בחו"ל. בתוך כך, המשרד יתמוך בחקלאים ויעצים את יכולת הייצוא בגידולים מסוימים, תוך יצירת תנאים שיאפשרו את הגדלת האמון בין החקלאי המגדל את התוצרת לבין היצואן המוכר את תוצרתו.

אורי אריאל. תמיכה בהתארגנות לייצוא
אורי אריאל. תמיכה בהתארגנות לייצוא
בנוסף, המהלך יעודד התארגנויות ייעודיות של חקלאים. מטרת ההתארגנות היא להגדיל את התמורה והרווחיות של החקלאים מהייצוא לטווח הבינוני והארוך, תוך מתן ביטוי ליתרון הגודל ותיאום מיטבי בין החקלאים והיצואנים ולחיזוק כוח המיקוח מול קניינים בחו"ל.
התכנית החדשה מיועדת עבור התארגנויות חדשות שתוקמנה בעקבות תמיכת המשרד. בנוסף, את הבקשה יוכלו להגיש גם התארגנויות של חקלאים שתחבורנה לתאגידים קיימים או כאלו שבהקמה. יצוין כי, משרד החקלאות מעוניין לקדם ולסייע לחקלאים המגדלים בפועל, לכן, לפחות 50% מהבעלות בהתארגנות לייצוא צריכה להיות של חקלאים.
המטרה, שהחקלאים יקבלו את כלל ההחלטות הקשורות לפן החקלאי, בעוד שהיזם יוביל בכל הקשור לניהול ולעסקאות. לטובת העצמת יכולת השיווק לייצוא התוצרת החקלאית, התארגנויות שיציגו בחירה באנשי מקצוע בעלי ידע וניסיון רלבנטי בתחומי השיווק והייצוא, כמנהלי ההתארגנות, יזכו לציון גבוה יותר בזכאות לתמיכה.
שר החקלאות ופיתוח הכפר, אורי אריאל: "נמשיך לפעול ולחזק את החקלאים הישראלים. המהלך יגדיל את הרווחיות של החקלאים הישראלים המייצאים לחו"ל תוצרת חקלאית טרייה וישאיר את הכלל ההחלטות החקלאיות בזמן העסקה בידיי החקלאי הישראלי."

אודות admin

עשוי לעניין אותך

עמי ארנין

השפעת צינון פרות יבשות על ביצועיהן בתחלובה העוקבת

סיכום ניסוי 2016 ד"ר עמי ארנין, ד"ר איתי עסיס, ד"ר בני שריר, ד"ר מיכאל ואן …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>