עמוד הבית / חדשנות / היסטוריה מקומית

היסטוריה מקומית

המועצה האזורית שער הנגב ועיריית שדרות הגיעו להסכם חלוקת קרקעות

עמוס דה-וינטר – קו למושב

בשבוע שעבר אישרה ועדת הגבולות של משרד הפנים את הסכם אליו הגיעו מועצה אזורית שער הנגב ועיריית שדרות. במסגרת הועדה דנו הרשויות בבקשות העיר שדרות לשטחים (מגורים ותעסוקה). לאחר עבודה משותפת של מספר שבועות הגיעו שתי הרשויות להסכם, ללא צורך בהתערבות הועדה. בשער הנגב פעלו בשיתוף עם יישובי המועצה ששטחיהם החקלאיים מקיפים את שדרות. נוסח ההסכם גובש בתיאום עם חברי המליאה והנהגות הקיבוצים הרלוונטיים. ההסכמות מבטאות יותר מכל את השותפות החזקה בין מועצה אזורית שער הנגב ועיריית שדרות. במסגרת ההסכם השותפות בין שתי הרשויות תגדל משמעותית כאשר אלו יחלקו ארנונה ברוב שטחי המסחר והארנונה באזורן. כאמור הועדה אישרה הסכם זה בשבוע שעבר.

אלון שוסטר – מברך על שיתוף הפעולה
אלון שוסטר – מברך על שיתוף הפעולה
אלון שוסטר, ראש המועצה האזורית שער הנגב: "אזור עוטף עזה נהנה בשנים האחרונות מצמיחה דמוגרפית מרשימה. יותר ויותר זוגות צעירים בוחרים להגיע לאזור ולהשתקע בקיבוץ, במושב וגם בעיר. שער הנגב רואה בשדרות חזקה, דמוגרפית וכלכלית, מנוף חיוני לפיתוח המרחב, שיפור השירותים וחיזוק המרקם החברתי באזור".
במסגרת ההסכם יועברו לשדרות שתי חלקות בשטח של מעל 2000 דונם למגורים ושבע חלקות שטח המיועדות למסחר ועסקים. ברוב השטחים (5 חלקות) נקבעה חלוקת ארנונה בין הרשויות. אחד מהשטחים שיועברו לשדרות וחלוקת ההכנסות בין הרשויות תעמוד על 50%-50% הינו השטח של מול 7. לשער הנגב יועמדו 3 חלקות לתעסוקה ומסחר (בחלוקת ארנונה עם שדרות). העבודה על ההסכם דרשה לא מעט ויתורים משני הצדדים, שנעשו מתוך אינטרס משותף וכבוד הדדי זה לצרכי זה.
שוסטר מסכם: "אני מברך על שיתוף הפעולה שהוליד את ההסכם הזה. מדובר בהיסטוריה מקומית אמיתית".

אודות admin

עשוי לעניין אותך

עמי ארנין

השפעת צינון פרות יבשות על ביצועיהן בתחלובה העוקבת

סיכום ניסוי 2016 ד"ר עמי ארנין, ד"ר איתי עסיס, ד"ר בני שריר, ד"ר מיכאל ואן …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>