עמוד הבית / פני ההתיישבות / תנועת בני המושבים: "אנחנו מחבקים את המשפחות, הקהילות והחברים"

תנועת בני המושבים: "אנחנו מחבקים את המשפחות, הקהילות והחברים"

הובאו למנוחות ארבעת חברי תנועת בני המושבים, אגם לוי ז"ל, ממושב חרות שבלב השרון, רומי כהן ז"ל ממושב מאור שבמנשה, עדי רענן ז"ל, ממושב מכמורת שבחוף הכרמל וצור אלפי ז"ל ממזכרת בתיה

ביום שישי שעבר הובאו למנוחות אגם לוי ז"ל, ממושב חירות, בבית העלמין לב השרון והנער צור אלפי ז"ל, בבית העלמין של מזכרת בתיה. ביום ראשון הובאו למנוחות רומי כהן ז"ל, בבית העלמין במושב מאור ועדי רענן ז"ל, בבית העלמין במושב מכמורת. שלושת הנערות והנער נספו ביחד עם עוד שש נערות בשיטפון בנחל צפית, במהלך טיול שערכה מכינת "בני ציון" בשבוע שעבר.

אגם לוי ז"ל
חברי מושב חירות, מכרים רבים מעפולה, חברים ללימודים ובני משפחה ליוו ביום שישי את אגם לוי ז"ל, תלמידת קרית חינוך דרור, שבמועצה האזורית לב השרון, בהלווייתה שהתקיימה בבית העלמין של לב השרון.
איילת יגר, מורתה ללימודי א"י בקריית החינוך, אמרה: "סימן הזיהוי של אגם האהובה היה חיוך גדול. לאגם הייתה אצילות מיוחדת גם כלפינו המורים. כל בקשה נפתחה ב'סליחה על ההפרעה' והודתה על כל דבר.

אגם לוי ז"ל (צילום מפייסבוק)
אגם לוי ז"ל (צילום מפייסבוק)
"אגם הייתה תלמידה מצטיינת, למדה במגמת פיסיקה ולימודי ארץ ישראל. כל משימה בוצעה על יה בצורה מושלמת. השקיעה רבות בלימודים והצטיינה בכל המקצועות. תלמידה חכמה מאוד, מוכשרת ושקטה בהתנהלותה. סקרנית מאוד, עתיד גדול ציפה לה. יותר מהכל בלט אצל אגם טוב ליבה. היה לה לב רחב עם מקום לכולם. את טוב ליבה הקרינה כלפי חוץ. היא התנדבה לפעול אצל ילדים בעלי צרכים מיוחדים, מדריכה בתנועת נוער ובפרויקטים שונים בחו"ל. אגם לא אהבה שמדברים הרבה בלי לעשות, היא פעלה תמיד לעשיה ונתינה."
חברתה של אגם, עמליה, הכירה אותה בתנועת בני המושבים: "אגם היתה מלח הארץ, ילדה של חיוך וצחוק. היו לה תמיד אנרגיות טובות ויכולת למשוך אחריה את החברים באנרגיות המהממות שלה. היא הייתה מאוד חכמה ונהגה לקרוא עיתונים וספרים. היא הייתה בחורה מאוד מפרגנת. הייתה מעודדת את כל מי שהתקשתה בביטוים כמו 'את חזקה', 'את גיבורה'. זה בלתי נתפש שהעולם יתנהל בלי אגם. היא דמות שצריך אותה. הלב פשוט מתקשה להאמין."

צור אלפי ז"ל
הלווייתו של הנער, צור אלפי ז"ל, התקיימה אף היא ביום שישי בצהרים, בבית העלמין של המושבה מזכרת בתיה. צור עבר להתגורר במושבה לפני שלוש שנים ובמקור הוא מכפר ביל"ו שמעבר לכביש. מאיר דהן, ראש המועצה מזכרת ביתה, הכיר את צור אישית ונזכר שראה אותו לפני שלושה שבועות בבחינת בגרות, במגמת התיאטרון בה הוא כיכב.

צור אלפי ז"ל (צילום מפייסבוק)
צור אלפי ז"ל (צילום מפייסבוק)
דהן: "הוא היה הומניסט. ילד אהוב מאוד. הגיע לכאן לפני שלוש שנים עם אמו ושני אחים, השתלב בצורה פנטסטית, הפך להיות כוכב, ספורטאי שרץ למרחקים ארוכים. אני מאמין שיכול היה למלט את עצמו ובחר לעזור לאחרים, ככה כל מי שמכיר אותו מאמין וזה גם הדיבור, ילד מדהים ויפה תואר."
כזכור, חבריו של צור למכינה, שהיו בעת האסון בנחל צפית, סיפרו שצור נאחד בענף ובמקום לחלץ את עצמו סייע למספר נערות לעלות לגדה, אך הזרם החזק סחף אותו למים השוצפים.

רומי כהן ז"ל
אבל כבד ירד על מושב מאור בהיוודע מותה בטרם עת של רומי כהן, בת ה-17.5, תלמידת י"ב, בביה"ס מבואות עירון שבעין שמר. בהלווייתה ספדה לה קרובת המשפחה, אנמדה פיין: "רומי הייתה תלמידה מצטיינת, הריקוד היה מאוד חשוב לה, מלח הארץ, מוכשרת בכל תחום שנגעה בו, תלמידה מצטיינת וחברה מדהימה. תמיד חשבה על האחרים, רצתה לתרום ובעלת רגישות חברתית גבוהה."

רומי כהן ז"ל (צילום באדיבות המשפחה)
רומי כהן ז"ל (צילום באדיבות המשפחה)
נטע אסולין, חברת משפחה, סיפרה כי אמה של רומי לא רצתה שתצא לטיול, אך רומי הרגיעה אותה ואמרה לה: "שינו את המסלול, יהיה בסדר."
ראש המועצה האזורית מנשה, אילן שדה, אמר: "אנו כואבים ומשתתפים בצערה של משפחת כהן באבלם הכבד על מותה בטרם עת של בתם רומי באסון הכבד בנחל צפית. צוותי החינוך, הרווחה והשירות הפסיכולוגי של המועצה נמצאים בבית המשפחה ועם תושבי המושב ומסייעים ככל שניתן, על אף שאין נחמה."

עדי רענן ז"ל
עשרות קרובים, מכרים ובני משפחה ליוו ביום ראשון בערב את עדי רענן ז"ל, בוגרת תיכון רמות ים, בדרכה האחרונה, בבית העלמין במושב מכמורת. מהמועצה האזורית עמק חפר נמסר, כי: "צוותי חינוך ופסיכולוגים של המועצה הגיעו לבית הספר ופועלים על מנת לתמוך בתלמידים ברגעים קשים אלה. אנו מחבקים בכאב את בני משפחתה של עדי ואת תלמידי ומורי משפחת רמות ים."

עדי רענן ז"ל (צילום מפייסבוק)
עדי רענן ז"ל (צילום מפייסבוק)
גיל רענן, אבא של עדי, ביקש שלא לסקר את מסע ההלוויה: "אסון כבד נפל על משפחתנו עם מותה של עדי בתנו האהובה בשיטפון בנחל צפית. נלווה את עדי למנוחת עולמים במכמורת. נודה לכם אם תכבדו את פרטיותנו ולא תסקרו את ההלוויה ובהמשך השבוע תאפשרו לנו לעבד את האובדן הרחק מעין הציבור ללא חשיפה תקשורתית כלשהי."
תנועת בני המושבים פרסמה בעמוד הפייסבוק של התנועה: "משפחת בני המושבים מרכינה ראש וכואבת את אבדן עשרת הנערות והנער, הרוגי האסון הכבד. מתוכם, את האבדן האישי הנורא שלנו, ארבעה חניכי בני המושבים: רומי כהן ממאור שבמנשה, אגם לוי מחרות שבלב השרון, עדי רענן ממכמורת שבעמק חפר וצור אלפי ממזכרת בתיה (גדל והתחנך בכפר בילו שבגזר).
"ארבעתם היו חניכים ומדריכים בבני המושבים ואין מילים לתאר את גודל האסון. אנחנו מחבקים את המשפחות, הקהילות והחברים ומלווים אותם בשעה הקשה הזאת. רומי, אגם, עדי וצור פעלו מתוך תחושת אחריות ושליחות עצומה כלפי החברה הישראלית ומתוך אהבת הארץ. אותה אהבה שהניעה אותם לבחור בשנה נוספת של התנדבות למענה.
"יהי זכרם וזיכרון פועלם ברוך. נמשיך לחנך לאהבת הארץ דרך שביליה ונופיה ונמשיך לעשות זאת תוך משנה זהירות ושמירה על חיי אדם."
מזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל, מאיר צור: "תנועת המושבים ותנועת בני המושבים מביעות צער עמוק ומשתתפות בצערן וביגונן של משפחות הנערים והנערות שנפגעו.
"מדובר באובדן עצום של טובי ילדינו. כל נער/ה הוא עולם במלואו. יהי זכרם ברוך!"

אודות admin

עשוי לעניין אותך

עמי ארנין

השפעת צינון פרות יבשות על ביצועיהן בתחלובה העוקבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>