עמוד הבית / חדשנות / מועצת הצמחים לשרי האוצר והחקלאות: "לזמן דיון דחוף כדי להחזיר את היוזמה ולקדם את הקמת השוק הסיטונאי"

מועצת הצמחים לשרי האוצר והחקלאות: "לזמן דיון דחוף כדי להחזיר את היוזמה ולקדם את הקמת השוק הסיטונאי"

כך כתבו ראשי מועצת הצמחים במכתב חריף לשר והשר החקלאות

השבוע הודיע משרד החקלאות על סגירת השוק הסיטוני. בהקשר זה, ראשי מועצת הצמחים יוצאים במכתב חריף לשר האוצר ושר החקלאות וקוראים להקמת שוק סיטוני ומשוכלל לטובת האזרחים והחקלאים כאחד.

צבי אלון. "לזמן דיון דחוף כדי להחזיר את היוזמה ולקדם את הקמת השוק"
צבי אלון. "לזמן דיון דחוף כדי להחזיר את היוזמה ולקדם את הקמת השוק"
מתוך המכתב: "המחלוקת המתמשכת זה שנים בין משרדי הממשלה לגבי הקמת שוק סיטוני מזיקה לכולנו ומייקרת את הפירות והירקות לצרכן הישראלי… מחלוקת זו מביאה לסיום תפקידה ולפירוקה של החברה הממשלתית, שהוקמה לפני כ-12 שנה כדי להקים שוק סיטוני מודרני במרכז הארץ…
"אנו, הנציגים הנבחרים של החקלאים, קוראים לשרי האוצר והחקלאות לזמן דיון דחוף כדי להחזיר את היוזמה ולקדם את הקמת השוק".
על המכתב חתומים: צבי אלון, מנכ"ל מועצת הצמחים; רני בר-נס, יו"ר ענף הפירות במועצת הצמחים; מאיר יפרח, יו"ר ענף הירקות במועצת הצמחים; הלל גרוסר, יו"ר ענף ההדרים במועצת הצמחים.
גם בתנועת האיחוד החקלאי מביעים אכזבה קשה מהכוונה לסגור את החברה הממשלתית 'חברת שוק סיטונאי'. לדברי עו"ד דודו קוכמן, מזכ"ל האיחוד החקלאי: "מי שנהנה מפתיחת היבוא לפירות וירקות וממתן פטור ממכס הם החקלאים של ארדואן וחבריו הטייקונים של שר האוצר, לאחר שכבר הוכח שהציבור לא נהנה מ"ההוזלה. מזה שנים טוענים החקלאים לא הם האחראים ליוקר המחיה, אלא הסיטונאים והיבואנים. את העובדות האלה, טוענת גם ד"ר גלית בן נאים, ממשרד האוצר שחיברה דו"ח לפיו מי שאחראי לעליה במחירי המזון הם ויבואני המזון ולריכוזיות בענף".
ירון סולומון, מנהל המחלקה להתיישבות באיחוד החקלאי: "במידה שהיה שוק סיטונאי דוגמת שווקים סיטונאים באירופה (כמו ברנג'יס בצרפת שכל התוצרת מתרכזת שם) או אז כל הרשתות והמשווקים היו באים לקנות בשוק וזה היה פותר חלק ניכר מפערי התיווך."

אודות admin

עשוי לעניין אותך

עמי ארנין

השפעת צינון פרות יבשות על ביצועיהן בתחלובה העוקבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>