עמוד הבית / חדשנות / חוף אשקלון שילמה 18,764 ₪ כופר להאקר שהשבית את מחשבי המועצה

חוף אשקלון שילמה 18,764 ₪ כופר להאקר שהשבית את מחשבי המועצה

המועצה האזורית חוף אשקלון: "משטרת אשקלון עודכנה על כך באופן מידי והטיפול במקרה זה נעשה על פי המלצותיו של היועץ המשפטי של המועצה"

וירוס כופר (רנסום) פגע במערכות המחשוב של מועצה אזורית חוף אשקלון. כדי להחזיר המחשבים לפעילות, שילמה המועצה כופר בסך 18,764 ש"ח.
בעבר, נטען בפרסום רשמי של רשות הסייבר (היום מערך), כי "הכלל הראשון והחשוב ביותר הוא לא לשלם את דמי הכופר. מהרגע ששולמו דמי הכופר התוקף מסוגל לשחזר את ההצפנה ולדרוש שוב את התשלום. בנוסף, חברות אבטחת המידע וגורמים נוספים בעולם עושים מאמצים לפיתוח מפתחות פענוח חינמיים, כך שבמקרים רבים כדאי להמתין."

יאיר פרג'ון, ראש המועצה חוף אשקלון
יאיר פרג'ון, ראש המועצה חוף אשקלון
המועצה האזורית חוף אשקלון החליטה שלא להמתין והיועץ המשפטי של המועצה אישר לשלם כופר כדי לאפשר המשכיות במתן שירותים לתושבים.
מי שחשף את הפרשה הוא חבר המועצה, דוד סעדון, שהעלה לראש המועצה, יאיר פרג'ון, שאילתא בנושא. מהתשובות שקיבל עולה, כי המתקפה החלה לאחר שאחד מעובדי המועצה הוריד קובץ או תוכנה זדונית, שהכילה וירוס מסוכן. לאחר הפגיעה דרש ההאקר תשלום כופר כספי בסך 0.65 ביטקווין, שווה ערך ל-18,764 שקלים, ששולמו להאקר.
מהמועצה האזורית חוף אשקלון נמסר בתגובה, כי: "המועצה האזורית חוף אשקלון מתמודדת באופן מקצועי וענייני בכל אתגר שמציב העידן הדיגיטלי. 'וירוס כופר' אכן הוחדר בימים האחרונים אל מערכות המחשוב של המועצה. זיהוי ה'ווירוס' זוהה באופן מידי והוא הוסר מהשרת בתוך מספר שעות. מדובר בווירוס הצפנת קבצים ומבדיקה עולה כי אין עדות להוצאת קבצים החוצה.
"בשל המקרה, שילמה המועצה סך של 0.65 ביטקוין, העומד על כ-18,764 שקלים. משטרת אשקלון עודכנה על כך באופן מידי והטיפול במקרה זה נעשה על פי המלצותיו של היועץ המשפטי של המועצה. זה המקום להדגיש כי לרשות המועצה יש מספר מערכות הגנה ממוחשבות ומהטעם הברור אין מקום להרחיב על כך".

אודות admin

עשוי לעניין אותך

עמי ארנין

השפעת צינון פרות יבשות על ביצועיהן בתחלובה העוקבת

סיכום ניסוי 2016 ד"ר עמי ארנין, ד"ר איתי עסיס, ד"ר בני שריר, ד"ר מיכאל ואן …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>