עמוד הבית / קרקעות ובנייה / קרקעות / הונחה אבן פינה ל-31 נחלות חדשות בעידן

הונחה אבן פינה ל-31 נחלות חדשות בעידן

בימים אלה מתבצע פרויקט הרחבות קהילתיות בכל שבעת יישובי הערבה התיכונה, כחלק מהתוכנית להרחבת אוכלוסייתה בעשור הקרוב מ-4,000 ל-15,000 תושבים

רגע לפני חג השבועות קיימו קרן קיימת לישראל והמועצה האזורית הערבה התיכונה את טקס הנחת אבן פינה לתחילת עבודות הכשרת הקרקע על ידי קק"ל במושב עידן. בשבועות הקרובים יחלו לעבוד צוותי פיתוח הקרקע של קק"ל מרחב דרום יחד עם המועצה, לטובת הרחבת המושב ב-31 נחלות חדשות, שיאפשרו קליטת משפחות חדשות בישוב. בימים אלה מתבצע פרויקט הרחבות קהילתיות בכל שבעת יישובי הערבה התיכונה, כחלק מתוכנית המועצה להרחיב את אוכלוסיית הערבה בעשור הקרוב מ-4,000 ל-15,000 תושבים.
בטקס הונחה אבן הפינה המסמלת את תחילת עבודות הכשרת הקרקע של קק"ל בישוב בהשתתפות תושבי הישוב והמועצה. לכבוד חג השבועות קיימו ילדי כיתות א'-ג' בישוב מופע ריקודים חגיגי.
במהלך הטקס ראש המועצה, אייל בלום, מנהל מחוז דרום בקק"ל, דניאל גיגי ומזכיר עידן, יובל ברזילאי, טמנו באדמה מגילה ובה הכרזה על תחילת העבודות להרחבת הישוב, עליה חתמו נציגי קק"ל והמועצה.
מנהל מרחב דרום בקק"ל, דניאל גיגי, בירך על תחילת העבודות: "קק"ל עוסקת בערבה ובנגב במגוון תחומים ביניהם הכשרות חקלאיות, פיתוח תשתיות לישובים ואף שיקום נזקי שיטפונות. אנו היום חונכים את תחילת העבודות לשכונה החדשה של הישוב ואני מאחל שתקום במהרה וניפגש פה בקרוב מאוד לחנוך את הבתים ולברך את המתיישבים החדשים.
"אנו בקק"ל מאמינים כי העתיד של מדינת ישראל הוא כאן, בחבלי הארץ הללו. אנשים נוטים לחשוב שגאולת הארץ הסתיימה כשקמה המדינה, אבל גם היום אנו נוטעים בנגב בין 5,000 ל-10,000 דונם כל שנה. עבודות משמעותיות שייעודן תפיסת שטחים למען מדינת ישראל." גיגי הודה לצוות עובדי קק"ל בדרום, שיחלו בעבודות הפיתוח וההכשרה השיכונית בימים הקרובים.
ראש המועצה האזורית הערבה התיכונה, אייל בלום, אמר באירוע: "תרומת קק"ל לערבה התיכונה משמעותית מאוד, הפיתוח של השטחים החדשים מאפשר המשך צמיחה דמוגרפית של הערבה התיכונה. לולא קק"ל, הערבה לא הייתה נראית כפי שהיא כיום ומסיבה זו התרומות של קק"ל בכל רחבי הערבה משמעותיות מאוד. אנחנו שואפים שהמגרשים והנחלות יקדמו את בואם של המשפחות החדשות ליישב את מושב עידן, במקביל לפרויקט ההרחבות שאנו מקדמים יחד עם קק"ל ו-JNF ארה"ב בכל יישובי המועצה."

אייל בלום, דניאל גיגי ויובל ברזילאי טומנים את המגילה יחד עם ילדי עידן
אייל בלום, דניאל גיגי ויובל ברזילאי טומנים את המגילה יחד עם ילדי עידן

אודות admin

עשוי לעניין אותך

עמי ארנין

השפעת צינון פרות יבשות על ביצועיהן בתחלובה העוקבת

סיכום ניסוי 2016 ד"ר עמי ארנין, ד"ר איתי עסיס, ד"ר בני שריר, ד"ר מיכאל ואן …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>