עמוד הבית / חדשנות / ייצוא / משרד החקלאות יוזם תיקון לחוק עידוד השקעות הון בחקלאות

משרד החקלאות יוזם תיקון לחוק עידוד השקעות הון בחקלאות

מדובר בתיקון לחוק שיעניק הטבות מס לחקלאים-יצואנים, על מנת לסייע בידיהם להתחרות במגרש העולמי

ענף החקלאות מניב תרומה משמעותית לחברה הישראלית. כעת, על מנת להטיב עם החקלאים ועם הייצוא החקלאי, לאחר שלא תוקן החוק כ-20 שנה, משרד החקלאות יגיש תיקון לחוק עידוד השקעות הון בחקלאות. מטרת החוק הינה להטיב עם החקלאים בכדי לסייע בידיהם להתחרות במגרש העולמי, ולשים דגש על החקלאות כאמצעי לחיזוק ההתיישבות והביטחון התזונתי הלאומי של תושבי מדינת ישראל. כל זאת לשם שיפור יכולתו של המשק החקלאי להתמודד בתנאי תחרות בשווקים הבינלאומיים.
השינויים העיקריים בחוק לעידוד השקעות הם בשלושה נושאים עיקריים:
ראשית, השוואת תנאי הטבות המס המוחלות על הייצוא החקלאי בדומה לאלו המוחלות על הייצוא התעשייתי. הטבות אלה יחולו על עסק חקלאי שמייצא לפחות 25% מהייצור החקלאי שלו, באופן דומה לחוק עידוד השקעות הון בתעשייה.
שנית, הכללת מענקים במסגרת החוק גם כשאינם בהתאם לאזורי הפיתוח ואינם בהתאם לשיעור המענק הנקוב בחוק, וזאת בהתאם להחלטות ממשלה. הכוונה למענקים שמחלק המשרד לחקלאים בהם א

אורי אריאל. תיקון לחוק עידוד השקעות הון בחקלאות
אורי אריאל. תיקון לחוק עידוד השקעות הון בחקלאות
חוז המענק גבוה מאחוז המענק המצוין בחוק, כדוגמת רפורמות ענק, כגון: הרפורמה בהטלה, הרפורמה במדגה או מענקים במסגרת הסכם המים.
שלישית, הגדלת שיעורי המענק ההיסטוריים שהיו רשומים בחוק באזור עדיפות לאומית א' מ-20% ל-25%, ובאזור עדיפות לאומית ב' מ-10% ל- 20%, בהתאם למפת אזורי עדיפות לאומית של משרד החקלאות.
שר החקלאות, אורי אריאל: "אנו ממשיכים לפעול למען החקלאים הישראלים. כפי שמתנהל מערך הייצוא של מדינת ישראל, עלינו לדאוג שיתנהל הייצוא החקלאי. אנו פותרים עוול של כ- 20 שנה שבו לא היה כל תיקון לחוק, וחקלאים אשר ייצואו תוצרת חקלאית לא קיבלו כל הטבת מס. אני מברך על הצעד החשוב הזה."
נותר רק לראות מה יחסו של משרד האוצר לתיקון המוצע והעלויות הכרוכות בו.

אודות admin

עשוי לעניין אותך

עמי ארנין

השפעת צינון פרות יבשות על ביצועיהן בתחלובה העוקבת

סיכום ניסוי 2016 ד"ר עמי ארנין, ד"ר איתי עסיס, ד"ר בני שריר, ד"ר מיכאל ואן …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>