עמוד הבית / חדשנות / ייצוא / מחקרים וניסויים חדשים בעמק החולה

מחקרים וניסויים חדשים בעמק החולה

מו"פ צפון והחברה לפיתוח הגליל ערכו סיור היכרות לחקלאים

בחברה לפיתוח הגליל ומו"פ (מחקר ופיתוח) צפון, ערכו סיור מיוחד לחקלאים, למגדלים, לחוקרים, למדריכים ולחקלאים בעמק החולה, לשם הצגת מחקרים וניסויים חדשים, המתבצעים במים אלו, במטרה לקדם את תחום גידולי השדה והירקות בעמק החולה. הסיור התקיים ב"חוות גד"ש", חוות הניסיונות החקלאית, שטחי קיבוץ סאסא וב"מוקד המחקרים לכבול" הסמוך לאגמון החולה.

פיתוח הגליל
פיתוח הגליל
שמעון זית, מנהל תחום נשירים וגד"ש במו"פ צפון אומר, כי קיימת חשיבות רבה לסיורי השטח והצגת המחקרים והניסויים, במטרה לחבר את המגדלים לתכניות המחקר, את החוקרים לאנשי השדה ולעקוב אחר ביצוע תכניות המחקר שאושרו: "המחקרים והניסויים בתחום הגד"ש עוסקים במגוון נושאים, במטרה לשפר את ביצועי המגדלים ולהגדיל את התמורה מהגידול. בעקבות תיקון 27 לחוק המים, יתייקרו מחירי המים לחקלאי עמק החולה באופן דרסטי ורווחיות הגידולים תישחק. החברה לפיתוח הגליל, מו"פ צפון ומיגל, משקיעים רבות לקידום מו"פ יישומי, שיסייע למגדלים להתמודד עם הסיטואציה. כחלק ממימוש התקציב, החלו מחקרים במגוון נושאים, בהובלת מיטב החוקרים במו"פ צפון, במיגל ובמכון וולקני, בתקווה שבעזרת מחקרים אלו, יוכלו המגדלים להתאים את פעילותם לתנאים החדשים," אומר זית. לדבריו, בשנים הקרובות, בהובלת החברה לפיתוח הגליל, יוקצו תקציבי מחקר נוספים לקידום החקלאות בעמק, הודות להסכם שגובש בין משרדי האוצר והחקלאות לבין חקלאי הצפון.
במהלך הסיור הוצגו גידולי הקינואה לגרגרים ולמספוא על ידי ד"ר ליאור רובינוביץ וד"ר אביב אשר ממו"פ צפון, טף לגרגרים ולמספוא על ידי פרופ' שוקי סרנגה, מהפקולטה לחקלאות רחובות. חיטת כוסמין על ידי ד"ר רואי בן-דוד, ממנהל המחקר החקלאי וגידולים חדשים מקדימים על ידי עומר דינר מקיבוץ סאסא.
כמו כן הוסבר על ההתמודדות עם מחלות, מזיקים ועשביה בגידולים שונים, כחלק מארגז הכלים להפחתת נזקי מחלות קרקע, באמצעות צמחים עמידים ושיטות השקיה על ידי ד"ר מרי דפני-ילין ממו"פ צפון. הוצג ממשק עיבודים להפחתת גומא הפקעים, עשב בעייתי בקרקעות כבדות על ידי פרופ' חנן אייזנברג, ממנהל המחקר החקלאי. הפחתת מזיקי קרקע בבטטות באמצעות פטריות ונמטודות, על ידי ד"ר דנה מנט, ממנהל המחקר החקלאי. הפחתת נזקי נברנים- מזיק משמעותי בעיקר באספסת, באמצעות שימוש ברחפנים למיפוי התפוצה, הוצג על ידי ד"ר מוטי צ'רטר, מכון שמיר בגולן.
בנוסף, את נושא שיפור איכות הקליפה בתפוחי אדמה באמצעות טיפולי דישון, הציגה ד"ר עידית גינזברג, ממנהל המחקר החקלאי. חקלאות מדייקת, זיהוי שינויים בפוטו-סינתיזה בצמחים על ידי צילום רחפן, לאיתור מוקדם של עקה בצמח הוצג על ידי ד"ר עודד לירן מהמחלקה לחקלאות חכמה במיגל.

אודות admin

עשוי לעניין אותך

Dirty Facts About College Essay Writing Services Uncovered

The College Essay Writing Services Cover Up The Hidden Secret of College Essay Writing Services …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>