עמוד הבית / כלכלה ומשפט / חקיקה / שיתוף – עד הפנסיה

שיתוף – עד הפנסיה

מושב שיתופי יוכל להקים קרן פנסיה מרכזית בזכות תיקון לחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים

חבר הכנסת איתן ברושי (המחנה הציוני) השיג בוועדת הכספים של הכנסת הסכמה גורפת על הסדר פנסיוני ייחודי למושבים שיתופיים ולקיבוצים באמצעות קופת גמל מרכזית ובמסגרת חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים.

ביוזמת ח"כ ברושי ובפעילות משותפת עם התנועה הקיבוצית נכנס תיקון לסעיף 1 בהגדרות של חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים, אשר נדון בוועדת הכספים. על תיקון בהגדרה, המתייחסת לקופת גמל מרכזית, הייתה הסכמה כללית בוועדה. בדברי ההסבר להצעה של ח"כ ברושי נכתב בסעיף מספר אחת: "עמית מעביד או עמית שהוא קיבוץ או מושב שיתופי המשלם כספים לקופת גמל מרכזית בעד חבריו".

ח"כ איתן ברושי. "להקל על הקיבוצים והמושבים השיתופיים לעמוד בהתחייבויות פנסיוניות" צילום: אלון גלבוע
ח"כ איתן ברושי. "להקל על הקיבוצים והמושבים השיתופיים לעמוד בהתחייבויות פנסיוניות"
צילום: אלון גלבוע

ח"כ ברושי: "במטרה לאפשר הסדרים פנסיוניים ייחודיים לקיבוצים או למושבים שיתופיים דרך קופת גמל מרכזית, פעלנו מול אגף שוק ההון והביטוח במשך תקופה ארוכה וזאת במטרה לאפשר להקל על הקיבוצים והמושבים השיתופיים לעמוד בהתחייבויות פנסיוניות על-פי הדין, שלא תפחתנה מ-40% מהשכר הממוצע במשק. אמשיך לטפל ולעסוק בעניין הטבות המס עבור כיסוי הגירעון האקטוארי. זה אחד מן הנושאים החשובים ביותר שיש לטפל לאחר אישור התיקון בחוק".

יובל דורי, מנהל מטה פנסיה וביטחון סוציאלי של התנועה הקיבוצית: "מטרת התיקון לחוק לאפשר לקיבוץ להקים קרן פנסיה מרכזית. התיקון הנוכחי יאפשר הקמה של קרן פנסיה מרכזית לעמית קיבוץ. קרן פנסיה מרכזית שונה במהותה מקרן פנסיה רגילה, לכן רק עבור מי שנקבע בחוק ניתן להקים קרן פנסיה מסוג זה".

אודות דרור יוסף

עשוי לעניין אותך

אורי אריאל - תוספת תקציב להתיישבות

אושר תקציב משרד החקלאות ל-2018-19

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>