עמוד הבית / כלכלה ומשפט / בעל צימרים מכלנית: "חיכיתי שיביאו לי עוד אלף ש"ח ואז ארשום חשבונית"

בעל צימרים מכלנית: "חיכיתי שיביאו לי עוד אלף ש"ח ואז ארשום חשבונית"

130 בעלי צימרים נבדקו בביקורת של רשות המסים סביב הכנרת ובגולן. נבדקו עסקים ביישובים: יבניאל, ארבל, רמות, חד נס, כפר זיתים, חיספין, אלמגור, מגדל, טבריה ומעלה גמלא

רשות המסים קיימה בשבוע שעבר מבצע ביקורת רישום הכנסות נוסף שהתמקד בענף האירוח והצימרים, לאור הגידול בפעילות בעונת הקיץ. במסגרת המבצע נערכו 157 ביקורות, מתוכן 130 נעשו אצל בעלי צימרים וחדרי אירוח ביישובים: יבניאל, ארבל, רמות, חד נס, כפר זיתים, חיספין, אלמגור, מגדל, טבריה, מעלה גמלא ועוד. הרשות הודיעה, כי במבצע נמצא ש-10% מהעסקים שנבדקו לא רשמו הכנסות כדין.

מידע שהתקבל במשרד השומה בטבריה הפנה את מבקרי רשות המסים לזוג המשכיר צימרים ביישוב חד נס. ביקורת שנערכה במקום גילתה, כי לא נרשמו הכנסות משלושה לקוחות שונים, שסכומן כ-7,500 ש"ח. האישה מבעלי הצימרים הסבירה למבקרים: "הייתי בטוחה שבעלי רשם חשבוניות לשני הלקוחות. לגבי הלקוח השלישי, הייתה נפילה ברשת האינטרנט ולכן לא נרשמה קבלה". בעת ששהו המבקרים ביישוב, הם ביררו אצל משפחה שנפשה במקום לגבי המקום שבו מתגוררים וכמה הם משלמים. לאחר שהגיעו לבעל הצימרים שבהם התארחה המשפחה נמצא, כי בעליהם לא רשם 8,000 ש"ח שקיבל מהמשפחה תמורת האירוח. הבעלים הסביר: "האירוח עולה 9,000 ש"ח, חיכיתי שיביאו לי עוד אלף ש"ח ואז ארשום להם חשבונית על כל הסכום".

 צימר ברמת הגולן, אין קשר לנמסר בידיעה. "יש לי חובות לחברת התוכנה ולכן אני מתנהלת כך" צילום: פיקיויקי, מוחמד מוסא שהואן
צימר ברמת הגולן, אין קשר לנמסר בידיעה. "יש לי חובות לחברת התוכנה ולכן אני מתנהלת כך" צילום: פיקיויקי, מוחמד מוסא שהואן

מבקרי הרשות הגיעו לבעלת וילות אירוח ביבניאל ומצאו הכנסות לא רשומות בסך 13 אלף ו-500 ש"ח שנתקבלו מחמישה לקוחות שונים. בעלת המקום הסבירה את הכסף הנוסף: "לעתים בעלי מקבל את הכסף ולא מעדכן אותי". באחד מקיבוצי האזור נמצאו אצל מפעיל אתר קמפינג וחדרי אירוח הכנסות שלא נרשמו בסך 4,600 ש"ח שנתקבלו בחודש יולי. בעל העסק אמר: "הראש לא עובד במשך השבוע, בשבת אני בודק ורושם".

במקרה אחר, בעל צימרים בכלנית הגובה 800 ש"ח ללילה לא ניהל כלל ספרי חשבונות ואין לו תיק ברשות המסים. בדיקת יומן הזמנות אצל בעלת צימרים מפורייה גילתה, כי לקוח התארח עם משפחתו בשלושה צימרים למשך יומיים ושילם תמורת האירוח 3,600 ש"ח, שלא נרשמו בספרי העסק. בעלת העסק טענה: "זה היה בן דוד שלי שהתארח. הוא שילם ושכחתי לרשום".

בטבריה גילו מבקרי הרשות אצל בעלת צימרים בעיר, כי היא מנהלת ספרי חשבונות בעזרת תוכנה ייעודית. לצד ההכנסות הרשומות במחשב, ניהלה בעלת המקום רשימה נוספת של הכנסות שלא נכנסו לספרי החשבונות וביום הבדיקה הצטברו בה 10,000 ש"ח. בעלת המקום הסבירה: "יש לי חובות לחברת התוכנה ולכן אני מתנהלת כך". מרשות המסים נמסר, כי מקרים אלה ונוספים הועברו להמשך טיפול במשרד השומה ובמחלקת תביעות.

המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל הרשות, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח.

בדיקת יומן הזמנות אצל בעלת צימרים מפורייה גילתה, כי לקוח התארח עם משפחתו בשלושה צימרים למשך יומיים ושילם תמורת האירוח 3,600 ש"ח, שלא נרשמו בספרי העסק. בעלת העסק טענה: "זה היה בן דוד שלי שהתארח. הוא שילם ושכחתי לרשום"

אודות דרור יוסף

עשוי לעניין אותך

מאיר צור בחנוכת בית אשל המחודש

בטקס מרגש נחנך בית אשל המחודש

בטקס שהתקיים נחנך בית אשל המחודש * בשנים האחרונות קק"ל ביצעה עבודות שיחזור ושיפוץ למתקנים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>