עמוד הבית / חדשנות / בכפר ידידיה חוסכים בחשמל

בכפר ידידיה חוסכים בחשמל

במושב התקינו יותר מ-200 נורות לד, החוסכות כ-70% מהוצאות החשמל על תאורה

מושב כפר ידידה שבעמק חפר שדרג את מערכת התאורה ביישוב ועבר לתאורת לד חסכונית. פנסי הרחוב שפעלו עד כה במושב הוחלפו, כמו גם במגרש הספורט ובבית העם של היישוב הוותיק.

צבי (קיקי) ג'רארד, חבר ועד היישוב ומי שריכז את הפרויקט: "החלפנו למעלה מ-200 גופי תאורה ברחובות היישוב, החלפנו גם את התאורה במגרש הספורט ובבית העם ובקרוב נחליף גם את התאורה בבית הכנסת. תאורת הלד מעניקה לנו חיסכון של 70% בצריכת החשמל וחיסכון של שבע שנים לפחות בעלויות האחזקה. בתוך חמש שנים נחזיר את ההשקעה כולה מתוך החיסכון שנוצר בעלויות החשמל והאחזקה".

פנס רחוב

בכפר ידידיה לא הסתפקו רק במעבר לתאורה חסכונית יותר, במערכת החשמל של היישוב הוטמעה גם מערכת "עיר חכמה". "יש לנו היום את היכולת לשלוט בעוצמת התאורה בכל עמוד ביישוב, להגביר את עוצמת האור ואו להנמיך אותה בהתאם לצורך", מסביר ג'רארד, "היום כבר לא מדאיג אותי אם החבר'ה שכחו לכבות את האור במגרש הכדורסל. יש לנו היום יישוב מואר יותר ונעים להסתובב בו בשעות הערב והלילה".

מי שביצעה את עבודות השדרוג בכפר ידידיה היא חברת "טריגון תאורה" מבית חרות. החברה מתמחה בתאורת לד ובין לקוחותיה גופים מסחריים מובילים במשק כמו רשת פוקס, סופר פארם, קניוני עזריאלי, רשויות מקומיות ומשרד הביטחון.

אודות דרור יוסף

עשוי לעניין אותך

מאיר יפרח, מזכיר ארגון מגדלי ירקות בישראל

ביטחון מזון לעם ישראל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>