עמוד הבית / חדשנות / מיליון ו-600 אלף ק"ג דבש

מיליון ו-600 אלף ק"ג דבש

 

מועצת הדבש: בחגי תשרי ישווקו בישראל כ-1,600 טון דבש, שהם 40% מהביקוש הישראלי השנתי; תפוקת הדבש הישראלי ב-2015 תגיע לכ-3,000 טון

מנכ"ל מועצת הדבש, הרצל אבידור, מוסר לקראת ראש השנה כי השנה יסתכם ייצור הדבש המקומי בכמות דומה לממוצע הרב-שנתי: כ-3,000 טון של הנוזל המתוק המיוצר בכ-100 אלף כוורות הפזורות ברחבי הארץ. אשתקד הסתכם ייצור הדבש השנתי בכ-2,900 טון.

החורף הגשום גרם לדבוראים לטפח ציפיות הביא עמו ציפייה לעלייה גדולה בתפוקת הדבש השנתית, אך לאחר העונה הגשומה הגיע אביב קר במיוחד, דבר שהקטין את היקף הצוף בעת הפריחה. עם זאת, ההערכה היא שתפוקת הקיץ תהיה טובה מאשר בשנה שעברה, וכך תושלם כמות הדבש לרמה הייצור הממוצעת השנתית.

עוד אומר אבידור, כי צריכת הדבש בקרב הציבור הישראלי מסתכמת בכ-4,000 טון דבש ובחגי תשרי ישווקו בישראל כ-1,600 טון דבש, שהם 40% מהביקוש הישראלי השנתי, בשווי כולל של כ-50 מיליון שקלים במונחי מחיר לצרכן. ישראלי צורך בחודש תשרי כ-200 גרם דבש בממוצע, ובמהלך השנה כולה כחצי ק"ג דבש לנפש.

במועצת הדבש מבקשים להבהיר, כי בשונה מהדעה הרווחת מחירי הדבש בארץ זולים ברובם או קרובים למחירי חו"ל ואינם יקרים, בהשוואה למחירי הדבש במדינות המערב. המחיר הקמעונאי הממוצע לצנצנת של 1 ק"ג הוא כ-30 ש"ח כולל מע"מ (כ-25 שקלים ללא מע"מ).

במועצה מציעים לשים לב למחיר בעת קניית הדבש, כי אינו נמוך מדי, עובדה העשויה להעיד על איכות ירודה של המוצר ולעתים אף מצביעה על דבש מזויף המיוצר בעיקר מתערובת של סוכר מחומם עם צבעי מאכל וטעם, שעלול לפגוע בבריאות ולסכן חיים.

משום שקשה מאוד להבחין בין דבש מזויף לאיכותי במראה או בטעם, מועצת הדבש ומשרד הבריאות מפעילים תכנית איכות וולונטרית קפדנית שבמסגרתה כ-70% מהדבש המיוצר בישראל נמצא בפיקוח משלב הייצור ועד השיווק.

אבידור ממליץ לרכוש דבש שעל אריזתו מוטבע סימן תו האיכות "דבש איכות תוצרת ישראל" או חותמת יצרן. "הצרכן יכול להיות רגוע בעת רכישת דבש מסומן בתו איכות של מועצת הדבש, כי רכש דבש איכותי ולא מוצר מזויף שיש בו רק צבע ומתיקות מלאכותיים ואינו דבש טהור. תו האיכות נותן את הערובה לכך, בזכות תהליך הבקרה והאיכות הקפדניים" אומר אבידור.

מנכ"ל מועצת הדבש מסביר, כי מלבד הדבש המיובא ע"פ הסכמי הסחר עם האיחוד האירופי, ארצות הברית ודרום אמריקה ועומד בדרישות התקניות שנקבעו בסטנדרטים בין-לאומיים, מתקיים יבוא לא-חוקי של דבש באיכות ירודה מארצות המזרח ובעיקר מסין, שאינו עומד בדרישות התקן. כמו כן, אבידור מזהיר מזיוף של דבש מקומי, בעיקר לפני ראש השנה, ולכן על הצרכנים להיות ערניים לטיב המוצר בעת הקנייה.

כבכל העולם, מועצת הדבש מקדמת בישראל את המודעות לשמירה על ענף גידול הדבורים ומעודדת נטיעות צופניות והרחבת שטחי המרעה בשיתוף קרן קיימת לישראל ובהקצאה שנתית של 100 אלף שתילים לנטיעה ע"י דבוראים בחלקות חקלאיות.

ע"פ נתוני המועצה, בישראל פועלים כיום כ-500 דבוראים המטפלים ב-100 אלף כוורות הפזורות ברחבי הארץ, מתוכן כ-60 אלף כוורות מוצבות באזורי גידול חקלאיים ומשמשות להאבקה.

במכוורות ברחבי הארץ יתקיים עד 12 בספטמבר "פסטיבל הדבש", במטרה לעודד צריכת דבש ישראלי כחול-לבן ומודעות לחשיבות קיום הענף בישראל.

דבוראי בעבודת המכוורת. כ-500 דבוראים מטפלים ב-100 אלף כוורות צילום: אדוה אופיר
דבוראי בעבודת המכוורת. כ-500 דבוראים מטפלים ב-100 אלף כוורות צילום: אדוה אופיר

 

אודות דרור יוסף

עשוי לעניין אותך

עמי ארנין

השפעת צינון פרות יבשות על ביצועיהן בתחלובה העוקבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>