עמוד הבית / פני ההתיישבות / "לא רוצים עוד תאונה"

"לא רוצים עוד תאונה"

ביום שישי האחרון הפגינו תושבי מושב לימן, במסגרת מאבקם על הסדרת צומת הכניסה ליישוב * עשרות תאונות, ובהן 2 הרוגים ומאות פצועים כבר התרחשו בצומת ועומסי התנועה רק מתגברים

ביום שישי האחרון, 9.2.118, הגיעו לתושבי מושב לימן מים עד נפש, לאחר שבמשך שנים מתריעים התושבים והמועצה בפני מקבלי ההחלטות על מצב בלתי נסבל בצומת הכניסה למושב, החליטו התושבים לקחת את גורלם בידם ולהיאבק על ביטחונם. הם יצאו בהמוניהם, ילדים, הורים וותיקי הישוב להפגין ולזעוק את זעקתם על סכנת הצומת.

תושבי לימן בהפגנה מול הצומת המסוכנת (צילום: נועם ל"נועם הפקות")
תושבי לימן בהפגנה מול הצומת המסוכנת (צילום: נועם ל"נועם הפקות")
צומת מושב לימן, על כביש 4, היה כבר בתוכניות המאושרות של משרד התחבורה מיועד לשדרוג, כחלק מהטיפול בצומת המשרפות (צומת בצת) והסדרת הכניסה למפעלים שלאורך הכביש. העלות הכלכלית הגבוהה, הביאה להחלטה של משרד התחבורה לפצל את השידרוג לשתי פעימות, ובכך הביא בפועל לדחיית הטיפול בכביש למועד לא ידוע וללא הגבלת זמן.
היציאה והכניסה למושב לימן הן סכנה אמיתית ויום יומית, הדורשת מהנהגים להמר בכל פעם מחדש על חייהם בעת השתלבותם בכביש. עשרות תאונות, ובהן 2 הרוגים ומאות פצועים כבר התרחשו בו לאורך השנים, ועומסי התנועה רק מתגברים.
ההסדרה המתבצעת בימים אלה בצומת המשרפות, והצבת כיכר תנועה במקום, שתביא לפתרון בצומת זה, רק יחריפו את בעיית התנועה לאורך הציר, כיכר התנועה תביא לזרימת התנועה מהצומת לכביש 4 ללא עיכוב (תמרור זכות הקדימה שהיה קיים עד כה מכיוון שלומי) ויקשו עוד יותר על האפשרות ההשתלבות הבטוחה של היוצאים והנכנסים מהמושב.
משה דוידוביץ', סגן ראש המועצה שהגיע לקחת חלק בהפגנת התושבים, אמר: "המועצה יחד התושבים במאבק הקריטי הזה. התשתיות באזור אינן מותאמות לגידול האוכלוסייה המאסיבי שהתרחש ומתרחש כאן בשנים האחרונות. לא יתכן כי כל יציאה מהמושב תהיה הימור. אנחנו עובדים בכל האמצעים העומדים לרשותנו בכדי לקדם את הנושא ולא נפסיק להיאבק איתכם ולמענכם."
תושבי המושב והמועצה האזורית מטה אשר, קוראים יחד למקבלי ההחלטות לבצע בהקדם גם את הפעימה השניה להסדרת הכביש. אין לנו חיים מיותרים!
ממשרד התחבורה נמסר בתגובה כי: " נושא צומת הכניסה לישוב יבחן על ידי חברת נתיבי ישראל ומשרד התחבורה".

אודות admin

עשוי לעניין אותך

עמי ארנין

השפעת צינון פרות יבשות על ביצועיהן בתחלובה העוקבת

סיכום ניסוי 2016 ד"ר עמי ארנין, ד"ר איתי עסיס, ד"ר בני שריר, ד"ר מיכאל ואן …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>